02.03.2016. 20:24
"Triobet" Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla spēlē šovakar "Valmiera/Ordo" Lietuvas pilsētā Pasvālē ar rezultātu 81:71 pārspēja vietējo "Pieno žvaigždes" vienību. Valmieriešu pārsvars vēl trešās ceturtdaļas vidū sasniedza +30 (65:35), tomēr atlikušajā laikā daudz sekmīgāk nospēlēja mājinieki. Vidzemnieku sastāvā ar 20 punktiem izcēlās Armands Šķēle.

BBL astotdaļfinālā valmierieši pārliecinoši tika pāri Tallinas "TLU Kalev” barjerai, gan izbraukumā, gan savā laukumā neļaujot sāncenšiem gūt vairāk par 70 punktiem, un divu spēļu summa triumfējot ar 37 punktu pārsvaru (171:134). Šovakar Pasvālē pretinieks gan nopietnāks – "Pieno žvaigždes” vienība, kura bija tikai dažu punktu attālumā no FIBA Eiropas kausa "play-off”, bet Baltijas līgas astotdaļfinālā itin viegli tika galā ar "Barons/LDz”.

Valmierieši maču iesāka ar lielisku uzbrukuma basketbolu - precīzi tālmetieni un vairākas rezultatīvas spēlētāju sadarbības nepilnās piecās minūtēs ļāva izrauties negaidīti pārliecinošā vadībā 20:6. Ražīgas pirmās minūtes padevās bijušajam "Pieno žvaigždes" spēlētājam Laurim Blauam, kā arī brāļiem Šķēlēm, kuri ne tikai paši guva grozus, bet arī izkārtoja izdevīgas punktu gūšanas iespējas partneriem. Arī aizsardzība bija līmenī - ielaisti vien astoņi punkti astoņās minūtēs, bet ceturtdaļā kopumā 14, tikmēr Roberta Štelmahera padotie iespēja 31.

Arī otrā perioda sākumā mājinieki joprojām nebija atguvušies pēc starta nokdauna, kamēr Valmiera turpināja diktēt notikumus laukumā, ceturkšņa vidū vidzemnieku pārsvaram sasniedzot jau nepieklājīgos +26 (47:21). Viesi ļoti daudzveidīgi un sekmīgi spēja apdraudēt Pasvāles komandas grozu, kā arī kontrolēja cīņu par atlēkušajām bumbām, kas ļāva vairākkārt izcīnīt atkārtotas uzbrukuma iespējas. "Pieno žvaigždes" centās lauzt spēles gaitu ar vairākām spēlētāju maiņām, tomēr tas it nemaz neietekmēja valmieriešu sniegumu, un, ejot lielajā pārtraukumā, rezultāts ļoti iepriecinošs - 51:23.

Neskatoties uz iekrāto pārsvaru, Valmieras spēlētāju sniegumā nebija novērojamas pašapmierinātības pazīmes. Pasvāles vienība gan realizēja vairākus tālmetienus un spēja pakāpeniski uzlabot savas spēles kvalitāti, taču ne tik ļoti, lai radītu nopietnus draudus vidzemnieku vadībai. Trešās ceturtdaļas otrajā daļā rezultāta tablo vēstīja jau 65:35, tomēr līdz perioda beigām "Pieno žvaigždes" izmantoja pāris valmieriešu kļūdas, veica 10:1 izrāvienu un noslēdzošo ceturksni iesāka ar -21 (45:66).

Pēdējā desmitminūtes vidū ar vairāku mājinieku rezervistu pūliņiem Valmieras pārsvars tika samazināts līdz -15 (62:77). Aktīvā aizsardzība vidzemniekiem sagādāja lielas problēmas un komandas uzbrukumi arvien biežāk beidzās ar nesagatavotiem metieniem. Kamēr valmieriešu līderi Blaus un brāļi Šķēles vairs nespēja dot vēlamo rezultātu, "Pieno žvaigždes" 120 sekundes līdz mača beigām pietuvojās pat līdz -10 (67:77). Cīņas izskaņā viesiem bija iespēja pārsvaru padarīt nedaudz komfortablāku, tomēr pāris nevajadzīgas kļūdas liedza to paveikt, un atbildes spēli savā laukumā "Valmiera/Ordo" sagaidīs ar +10 (81:71)

”Pieno žvaigždes” – "Valmiera/Ordo” 71:81 (14:31, 9:20, 22:15, 26:15)Raksta publicēšanas brīdī oficiāla mača statistika vēl nebija pieejama

Duelis 1. spēle 2. spēle
Šiauliai – Jēkabpils 73:64 10.03
TU/Rock – Liepāja/Triobet 93:66 08.03
Nevežis – Lietkabelis 61:84 09.03
Pieno žvaigždes – Valmiera/Ordo 71:81 09.03

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430