10.12.2013. 20:07
Baltijas basketbola līgas (BBL) ietvaros BK „Valmiera” uzņēma „Jēkabpils” komandu, kuru Vidzemes Olimpiskajā centrā sagrāva ar . „Valmiera” lieliski izpildīja trīspunktu metienus, trāpot 12 no 22, bet Kristaps Dārgais guva 25 punktus.

„Jēkabpils” pirmajā puslaikā un spēlē kopumā aktīvi izmantoja tikai sešus no astoņiem spēlei pieteiktajiem spēlētājiem, taču „Valmieras” kļūdas no soda metienu līnijas (trāpīti pieci no 10) ļāva tai pirmo puslaiku noslēgt relatīvā līdzsvarā, proti, ar rezultātu 42:35.

Otrā puslaika sākumā „Valmieras” pārsvaru par nopietnu padarīja Kristaps Dārgais, kurš pāris minūšu laikā guva astoņus punktus, bet „Valmiera” veica izrāvienu 10:0. „Jēkabpilij” nedaudz atgūties palīdzēja viesspēlētāja Troja Bārnīsa sniegums, taču Raimonda Gabrāna tālmetiens ceturtdaļas izskaņā palīdzēja „Valmierai” ceturto ceturtdaļu uzsākt ar 17 punktu pārsvaru (66:49).

4. ceturtdaļas sākumā Dārgais un Gabrāns vēlreiz realizēja pa tālmetienam, savu artavu pievienoja arī Geka trejacis, un „Valmieras” pārsvars sasniedza 25 punktus (82:57). Piezīmju problēmas dēļ mačs priekšlaicīgi bija beidzies Kasparam Ciprusam un Gekam, taču Dārgais turpināja dominēt laukumā, kopā mačā gūstot 25 punktus (1p. 3/3, 2p. 6/10, 3p. 2/2), un „Valmiera” svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 95:67.

"Valmieras" basketbolisti šajā mačā prata trāpīt 12 tālmetienus no 22 (55% precizitāte), kamēr "Jēkabpils" spēlētāji bija precīzi tikai piecreiz no 24 mēģinājumiem.

„Jēkabpilij” šis bija trešais zaudējums BBL piecās spēlēs, savukārt „Valmierai” trešā uzvara sešos mačos. Latvijas Basketbola līgā abas komandas ar 11 uzvarām 14 spēlēs atrodas uz viena pakāpiena turnīra kopvērtējumā.

Valmiera-Jēkabpils 95:67 (25:20, 17:15, 24:14, 29:20)Valmiera: Dārgais 25, Iļjins 16, Gabrāns 14, Ziediņš 12, Kaufmanis 8, Geks 8, Cipruss 6, Amoliņš 3, Elksnis 3, SaulītisJēkabpils: Bārnīss 18, Pozņaks 14, Randerss 12, Sirsniņš 7, Arnītis 6, Virsis 6, Kravčenko 4, Leja