19.11.2017. 15:54

Valmieras komanda aizvadītajās astoņās spēlēs piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu, kamēr "Buki" pēc neveiksmīga sezonas sākuma ieguvuši pozitīvu bilanci (5-3). Gulbenieši noteikti vēlējās šodien revanšēties, jo pirmajā mačā izbraukumā zaudēja ar rezultātu 68:78.

Mača rezultātu vien pēc pusotras spēlētas minūtes atklāja Indars Aizpurs, bet otrā laukuma galā precīzs bija Mārtiņš Vīņauds. Aizpurs turpināja būt gana rezultatīvs, lai noturētu Gulbenes komandu vadībā (11:3). Valmieras komanda pirmās ceturtdaļas otrajā pusē pāris minūtēs atspēlējās un sadeldēja deficītu līdz minimumam. Iniciatīva bija pārgājusi viesu komandas rokās, kas uzvarēja pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 24:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā viesi palielināja savu pārsvaru līdz 10 punktiem, bet gulbenieši to prata sadeldēt līdz sešiem. Kādu laiku spēle ritēja līdzīgi, kad ceturtdaļas vidū "Valmiera Glass/ViA" atkal nedaudz atrāvās. "Buku" spēle uzbrukumā bija pilnībā atkarīga no Raimonda Gabrāna un Ingara Aizpura. Valmieras komanda uzbrukumā darbojās produktīvāk, neļaujot mājiniekiem veikt kādu izrāvienu. Puslaika pārtraukumā viesi varēja doties komfortablā vadībā - 49:37.

Pēc lielā pārtraukuma Valmieras komanda palielināja savu pārsvaru līdz 16 punktiem, bet tad apstājās (57:41). Sekoja 14:3 izrāviens "Buku" izpildījumā, atgriežot tos spēlē. Nākamos četrus punktus ar soda metieniem guva viesi, bet punktu trešajai ceturtdaļai pielika mājinieki - 64:57. Ceturto ceturtdaļu ar trīs punktu gājienu sāka Oto Grīnbergs, kas ievadīja izrāvienu un ļāva valmieriešiem atjaunot 13 punktu pārsvaru. "Bukus" izglāba precīzie tālmetieni, divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām pietuvojoties trīs punktu atstatumā (79:82). Spraigā galotne izpalika, jo valmierieši noturēja aizsardzību un atjaunoja deviņu punktu pārsvaru. Pēdējā pus minūtē brīnumi nenotika, "Valmiera Glass/ViA" svinot uzvaru ar rezultātu 90:79.

Uzvarētāju labā pa 16 punktiem guva Oto Grīnbergs un Rainers Kalniņš, bet 14 punkti Jāņa Engera kontā. Gulbenes komandā ar 23 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Ingars Aizpurs, bet 18 punkti Sandim Bētam.

Gulbenes "Buki/BJSS" - "Valmiera Glass/ViA" 79:90 (18:24, 19:25, 20:15, 22:26)

"Buki/BJSS": Aizpurs 23 (11 ab), Bēts 18, Rozenbergs 12 (8 ab), Gabrāns 8 (11 rp), Veselovs 6, Freijs 6, Dāvids 2, Šulcs 2, Rikveilis 1, Krukovskis 1, Pušpurs, Kalniņš."Valmiera Glass/ViA": Grīnbergs 16, Kalniņš 16, Engers 14, Vīņauds 8, Vēveris 8 (6 ab), Ermansons 8, Ivanovs 7, Dubults 7 (9 ab), Liepiņš 5, Kohanovs 1, Burda.

Izmantotie resursi:LBL 2 | Latvijas Basketbola savienība