22.12.2013. 22:38

«Valmieras» rindās pa 16 punktiem guva Jānis Kaufmanis un Raimons Gabrāns, bet 12 iemeta Dāvis Geks. Tikmēr «Jēkabpils» sastāvā rezultatīvākais bija Jurijs Aleksejevs, kuram 22 punkti un astoņas bumbas zem groziem, bet 19 punktus un astoņas atlēkušās bumbas pievienoja Rinalds Sirsniņš.

Kā jau varēja gaidīt, mačs starp abām komandām iesākās līdzīgi, taču otrās ceturtdaļas 5. minūtē «Jēkabpils» pamanījās panākt 12 punktu pārsvaru 32:20, bet puslaika pārtraukumā devās ar iekrātu septiņu punktu handikapu (39:32).

Trešajā ceturtdaļā mājiniekiem neizdevās būtiski lauzt cīņas gaitu, taču līdz ar ceturtā ceturkšņa sākumu «Valmiera» guva deviņus punktus pēc kārtas, izvirzoties jau vadībā ar 61:58, bet pēc tam panāca arī piecu punktu atstatumu. «Jēkabpils» tomēr spēja atgūties un vairāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Rinalda Sirsniņa tālmetiena atkal nonākt vadībā (68:67). Cīņa turpinājās punkts punktā līdz pat pamatlaika izskaņai.

Četras sekundes līdz pamatlaika beigām Māris Ziediņš panāca 74:72 par labu valmieriešiem un šķita, ka uzvarētājs šajā duelī ir noskaidrots, tomēr pēc tam Jānis Kaufmanis no «Valmieras» pārkāpa noteikumus pret Sirsniņu, kuram līdz ar mača izskaņu bija jāmet divi soda metieni. Basketbolists aukstasinīgi trāpīja abus un noveda cīņu līdz pagarinājumam.

Papildlaika sākumā labāk veicās «Jēkabpilij», taču valmierieši pirmo reizi vadībā izvirzījās vien tā 4. minūtē (79:78). Pēc tam divi precīzi soda metieni izdevās Raimondam Gabrānam, kurš panāca 83:80, bet «Jēkabpils» savā uzbrukumā nospēlēja nesekmīgi, un pēc tam Gabrāns trāpīja vēl divus soda metienus, uzstādot cīņas galarezultātu.

Citās LBL spēlēs svētdien valsts vicečempioni «Ventspils» komanda savā laukumā ar 100:60 (39:18, 15:12, 21:13, 25:17) pārliecinoši apspēlēja «LMT Basketbola akadēmija» jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komandu, bet «Liepāja»/«Triobet» mājās ar 99:69 (27:27, 26:10, 21:14, 25:18) uzvarēja «Latvijas Universitāti».

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar divām uzvarām abās līdz šim aizvadītajās spēlēs ir «VEF Rīga», bet otrā ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ir «Ventspils» komanda, kurai ar 12 panākumiem 16 mačos seko «Jēkabpils». Tagad tāda bilance ir arī «Valmierai», bet piekto vietu ar 11 panākumiem 16 cīņās ieņem «Liepāja»/«Triobet».

Sestajā vietā atrodas «Jūrmala»/«Fēnikss» vienība, kurai 15 mačos ir deviņas uzvaras, septiņi panākumi 17 cīņās ir «Saldus» komandai, bet tai ar sešiem panākumiem 16 mačos seko «Barons kvartāls». «Jelgavas» un «Turības» basketbolisti izcīnījuši pa piecām uzvarām 16 spēlēs, bet viņiem ar četrām uzvarām 16 mačos 11. vietā seko «Latvijas Universitātes» (LU) komanda.

Tikmēr «LMT Basketbola akadēmija» jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmes visās astoņās līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12. vietu.