29.09.2016. 20:47

“Valka/Valga” savu otro sezonu LBL uzsāka ļoti apņēmīgi, piecu minūšu laikā tiekot pie desmit punktu pārsvaru – pēc Artūra Briča tālmetiena uz tablo jau bija 17:7. Studenti savus mīnusus ātri samazināja uz pusi, tomēr mājinieki tik pat ātri sakārtoja arī savu spēli un atjaunoja izsētos plusus (26:16). Ceturtdaļas izskaņā rīdziniekiem vēlreiz izdevās pietuvoties, kas solīja interesantu mača turpinājumu – 27:20.

Otrajā ceturtdaļā LU pamazām deldēja savus mīnusus, sešu minūšu laikā tiekot jau viena metiena attālumā 33:36. Rīdzinieki varēja arī panākt izlīdzinājumu, taču Roberta Krūmiņa tālmetiens mērķi nesasniedza, bet tad astoņus punktus pēc kārtas sameta “Valka/Valga”. Krūmiņa precīzais metiens šo izrāvienu apturēja, taču mājinieki vēl paguva puslaika pēdējā sekundē iemest tālmetienu – 47:35.

Pēc pārtraukuma LU atsāka pakaļdzīšanos, taču tā bija veiksmīga tikai īsu brīdi – studenti pievilka līdz 40:47 un sāka grimt. Pēc 30 minūtēm spēles mājinieki jau bija vadībā ar 75:57. “Valka/Valga” basketbolisti pirmajās trīs ceturtdaļās ar fantastisku precizitāti bija uzbrukuši no tālās distances, mērķi raidot 12 no 18 trīspunktniekiem, bet viens pats Kristo Sāge no sešiem metieniem bija trāpījis piecus.

LU basketbolisti centās mainīt spēles gaitu un vismaz pēdējo ceturtdaļu noslēdza savā labā, taču neko vairāk kā pietuvoties un piedzīvot cienījamāku rezultātu nespēja. “Valka/Valga” jauno sezonu sāka ar 89:82.

Sāge maču pabeidza ar 20 punktiem, bet viesu rindās double-dauble iespēja Jānis Eiduks, iemetot 22 punktus un savācot desmit atlēkušās bumbas.

Valka/Valga – LU 89:82 (27:20, 20:15, 28:22, 14:25)Valka/Valga: Sāge 20, Žvīgurs 16, Bricis 16, Lindmets 13, Rādiks 8 (10ab), Kanbergs 7, Veski 6, Silavs 3, PetersonsLU: Eiduks 22 (10ab), Lasenbergs 13, Jaunzems 12 (6ab), Birkāns 9, Ginters 6, Brizgalovs 4, Rubenis 2 (8ab), Leja, Rēķis, Grīnbergs, Gūtmanis