25.11.2015. 20:57
Trešo panākumu piecās "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra spēlēs trešdien izcīnīja "Valka/Valga", kas ar rezultātu 86:80 apspēlēja "Jelgavas" komandu, sagādājot tai sesto zaudējumu desmit mačos.

Valka/Valga: Sāge, Kanbergs, Berķis, Aleksejevs, Rozītis.Jelgava: Šuļausks, Gludītis, Zēbergs, Čavars, Rubenis.

Pēc līdzīgas pirmās ceturtdaļas arī otrajā lielākoties ritēja līdzīga cīņa, tomēr beigās vairākas sekmīgākas epizodes bija mājiniekiem, kas pārtraukumā devās pie plus seši (47:41). Mārtiņs Berķis pirmajā puslaikā iemeta 13 punktus, bet Andris Justovičs atbildēja ar 14 punktiem jelgavnieku labā.

Jau otrā puslaika sākumā savu piekto piezīmi saņēma "Jelgavas" amerikāņu centrs Eliots Eliasons, tomēr Zēberga un Pļavnieka tālmetieni 40 sekunžu laikā ļāva jelgavniekiem trešās ceturtdaļas vidū panākt izlīdzinājumu (54:54). Vara Krūmiņa vīru reakcija uz šādu notikumu pavērsienu bija izrāviens 11:2, kas ļāva panākt plus deviņi un ceturtdaļa noslēdzās ar 67:58.

Pēdējā ceturkšņa ievadā mājinieki panāca arī desmit un vairāk punktu pārsvaru. Beidzot pirmos punktus mačā guva jelgavnieku līderis Kristaps Gludītis, gūstot septiņus punktus pēc kārtas un sešas minūtes pirms beigām atjaunojot intrigu mačā (67:73). Tomēr turnīra debitante noturēja vadību līdz pat izskaņai, svinot trešo uzvaru piecās aizvadītajās spēlēs - 86:80.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Jurijs Aleksejevs, kuram 22 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Mārtiņš Berķis pievienoja 20 punktus un piecas bumbas, savukārt Jēkabam Rozītim 15 punkti un četras bumbas. Jelgavas komandā 20 punkti Andrim Justovičam.

Valka/Valga - Jelgava 86:80 (19:20, 28:21, 20:17, 19:22)Valka/Valga: Aleksejevs 22, Berķis 20, Rozītis 15, Kanbergs 9, Sāge 8, Krīsa 4, E.Krūmiņš 4, Veski 2, K.Krūmiņš 2.Jelgava: Justovičs 20, Pļavnieks 15, Zēbergs 12, Gludītis 10, Eliasons 9, Šuļausks 6, Čavars 4, Rubenis 2, Šteinbergs 2, Bērziņš.