22.01.2016. 20:51
"Valka/Valga" basketbolisti "Aldaris" LBL mačā savā laukumā pirmajā puslaikā krietni pamocīja pašreizējos līderus BK "Ventspils", tomēr otro krietni labāk aizvadīja ventspilnieki, svinot uzvaru 94:78 un tiekot pie 16. panākuma.

Ventspilnieki Valgā bija ieradušies vien deviņu vīru sastāvā, jo nespēlēja ne tikai ceļgalu saudzējošais Kvameins Mičels, bet arī Artis Ate. Savukārt mājinieku sastāvā bija atgriezies Jēkabs Rozītis, kurš laukumā gan nedevās, tieši tāpat, kā Mārtiņš Berķis.

Nepilnu divu minūšu laikā BK “Ventspils” tika vadībā 6:2, taču drīz vien “Valka/Valga” bija blakus, bet Kristo Sāges tālmetiens arī ļāva panākt izlīdzinājumu 8:8. Mājinieki turpināja spēlēt produktīvāk, un pēc sešām spēles minūtēm Kārlis Muižnieks bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu, jo laukuma saimnieki jau bija vadībā 17:11. Vara Krūmiņa padotie guva arī 19. punktu (10 no Aleksejevam), bet modās arī ventspilnieki. Uzreiz panākt un apsteigt mājiniekus nesanāca, tomēr līdz ceturtdaļas beigām situācija tika krietni vien uzlabota. Artjoma Butjankova soda metiens laukuma saimnieku pārsvaru samazināja līdz trim punktiem, tomēr Sāge vēl paguva iemest – 30:25 “Valka/Valga” labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā augstāk lidot turpināja mājinieki, liekot viesiem kļūdīties un vēl nedaudz palielinot savu pārsvaru (36:29). Līdz otrās ceturtdaļas vidum “Valka/Valga” basketbolisti bija sametuši sešus tālmetienu (no 17), kamēr ventspilnieki nebija realizējuši nevienu. Skats uz tablo bija atbilstošs – 42:33, “Ventspils” ņem minūti. Pēc tās Alana Viginsa un Kristapa Janičenoka pieci punkti pēc kārtas ļāva viesiem pietuvoties četru punktu attālumā, bet minūti līdz puslaika beigām Edgars Krūmiņš realizēja trīspunktu gājienu, laukuma saimniekiem panākot +6 (48:42). Puslaika beigas tomēr piederēja kurzemniekiem – Mārim Gulbim divi punkti, Damieram Pitam pārķerta piespēle, četri punkti pēc kārtas, un 48:48.

Otrā puslaika sākumā vadību ātri pārņēma ventspilnieki, bet, līdzīgi kā pirmajā, laukuma saimnieki arī atbildēja, pēc Krūmiņa tālmetiena atkal tiekot viena metiena attālumā (58:60). Tomēr BK “Ventspils” bija vajadzīga tikai minūtes, lai gūtu deviņus punktus pēc kārtas un pirmo reizi mača tiekot vairāk nekā desmit punktu attālumā. Pirms izšķirošās ceturtdaļas komandas šķīra desmit punkti – 71:61. Jau pirmajā viesu uzbrukumā savu piekto piezīmi cīņā ar Žani Peineru nopelnīja Jurijs Aleksejevs (trešajā piezīmju normu savāca arī Valmo Krīsa), kas “Valka/Valga” groza apakšai bija krietns trieciens.

“Ventspils” to nosvinēja ar Janičenoka četru punktu gājienu un Krūmiņa ceturto piezīmi, turklāt rezultāts uz tablo jau bija 77:61 regulārās sezonas līderu labā. Trīs minūšu laikā viesi veica izrāvienu 12:1 un jau bija tikuši vairāk nekā 20 punktu attālumā – 83:62. Par trešo kritušo “Valka/Valga” kļuva Viljars Veski, bet drīz vien tāds bija arī ventspilniekiem, jo piekto piezīmi saņēma Butjankovs. Mača gaitu tas vairs pārāk gan nemainīja, un ventspilnieki savu pārsvaru nosargāja pārliecinoši, svinot uzvaru 94:76.

Valka/Valga – Ventspils 76:84 (30:25, 18:23, 13:23, 15:23)