22.08.2013. 22:13
Viļņā turpinās "Četru nāciju" pārbaudes turnīrs basketbolā. Ceturtdien, 22. augustā, Lietuvas valstsvienība sagrāva Krieviju ar rezultātu 82:51 (19:13, 15:10, 30:14, 18:14), savukārt Latvijas nākamā pretiniece Somija apspēlēja Čehijas izlasi – 98:89.

Lietuvieši izmantoja priekšējās līnijas pārsvaru, radot jaudīgu spiedienu sāncenšu soda laukumā. Valančūns, Motejūns, brāļi Lavrinoviči un Kuzminsks plosīja krievu aizsardzību, pēc nospēlētas pusstundas rūpējoties par pretinieku sagrāvi – 64:37.

Ceturtajā ceturtdaļā lietuviešu pārsvars pieauga vēl vairāk, sasniedzot 31 punktu. Valančūns bija neapturams, 21 minūtē izprovocējot deviņus pārkāpumus un izpildot 15 soda metienus. Centra spēlētāja rēķinā 17 punkti, astoņas izcīnītas bumbas zem groziem un četri bloķēti metieni. Neviens no lietuviešiem laukumā nebija ilgāk par 24 minūtēm.

Krievi centās uzbrukt perimetrā, taču viņiem neveicās, jo mājinieki bija pārāki arī šajā elementā (tālmetieni: Lietuvai 11/22 pret 4/21). Cīņā zem groziem 44-26 Lietuvas labā. Jāpiebilst, ka pirms spēles no komandas tika atskaitīts Martins Gecevičs.

Lietuva: Valanciunas 17 (1p 11/15; 8ab, 9ip, 4bm), Motiejūnas 11, Delininkaitis 10 (3p 3/3), Kuzminskas 9 (5ab), Pocius 8, K. Lavrinovič 8 (4ab), D. Lavrinovič 5, Kleiza 4, Seibutis 4, Kalnietis 3, Juškevičius 2, Mačiulis.Krievija: Ponkrašovs 13 (4ip), Voroncevičs 9 (6ab, 4pp), Moņa 8, Šveds 6, Sokolovs 5, Karasjovs 4, Savrasenko 4 (5pp), Fridzons 1, Kulagins 1, Vjaļcevs, Hvostovs; Ļihodejs.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601