22.07.2016. 19:05

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Somālijā dzimušais Farahs, kurš 2012.gadā Londonas olimpiskajās spēlēs uzvarēja gan 5000 metru, gan 10 000 metru skrējienā, gan atzina, ka jūt līdzi sportistiem, kuri cieš ne savas vainas dēļ. Tomēr sankcijas pret Krieviju, ko vaino valsts atbalstītas dopinga sistēmas uzturēšanā, Farahs atbalsta.

"Mums [Lielbritānijā] ir ļoti stingri noteikumi, un es tikai vēlētos, lai tos pielietotu arī citas valstis," teica Farhs. "Viss, ko es vēlos, ir godīgi sacensties ar tīriem atlētiem".

Farahs uzsvēra, ka spēj iedomāties, kā jūtas dopingu nelietojušie Krievijas vieglatlēti, kam tik un tā būs liegts startēt Rio. Pērn dopinga preparātu piegādāšanā sportistiem BBC dokumentālā filmā apsūdzēja Faraha treneri Alberto Salazaru un, lai gan pret Farahu tiešu apsūdzību nebija, viņam bija jāatsauc dalība Dimanta līgas posmā.

"Tas nav nekas jauks. Pagājušajā gadā mani izdzina caur elli, lai gan neko nebiju darījis," atmiņās dalījās Farahs.

Savukārt sprinta zvaigzne Bolts ir pārliecināts, ka Krievijai piemērotais sods būs spēcīgs pieteikums vieglatlētikas vēlmei attīrīties. Viņaprāt, dopinga pārkāpumi ir ļoti kaitējuši vieglatlētikas prestižam, tādēļ arī visas valsts sodīšana ir atbilstoša, ja reiz pieņemts tāds lēmums.

Savukārt iespēju visai Krievijas delegācijai liegt tiesības startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Bolts atturējās izvērtēt, sakot, ka šādus lēmumus viņš atstāj "lielo galvu" ziņā. Pārāk daudz ieslīgstot šādu jautājumu risināšanā, sportistam ir risks zaudēt koncentrēšanos savam galvenajam uzdevumam - cīņai par uzvaru, uzsvēra Jamaikas sprinteris.Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties