09.12.2013. 16:10
Svētdien Lapinlahti (Somija) un Estersundā (Zviedrija) notikušajās FIS sacensībās distanču slēpošanā vairāki Latvijas slēpotāji ne tikai ieguva augstas vietas, bet arī sasniedza savus FIS punktus rekordus. Lapinlahti 10km brīvajā stilā ar intervāla startu Arvis Liepiņš izcīnīja 6.vietu un iegūstot 46,53 FIS punktus. Tāpat 6.vieta Ingai Dauškānei 5km brīvajā stilā un 103,46 FIS punkti. Estersundā labākais bija Jānis Paipals, kuram 15km brīvā stila distancē 67,93 FIS punkti, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.

Pirmajā dienā sprintā gan Lapinlahti, gan Estersundā mūsējiem izdevās ļoti laba FIS punktu raža. Otrā diena distancē bija vēl veiksmīgāka, un vairāki Latvijas distanču slēpotāji sasniedza savu labākos FIS punktus karjerā. Arvis Liepiņš pirmo reizi „izskrēja” zem 50 FIS punktiem, savus labākos rezultātus punktu izteiksmē uzrādīja Jānis Paipals, Roberts Slotiņš, Pāvels Ribakovs un Inga Dauškāne, kurai pietrūka aptuveni 3,5 sekundes, lai tiktu zem īpašās 100 punktu robežas.

10km vīriem uzvarēja armēnis Sergejs Mikaeiļjans, distanci veicot 19:55,7. Labākais no mūsējiem Arvis Liepiņš viņam zaudēja 14,3 sekundes un izcīnīja 6.vietu, sasniedzot karjerā labāko rezultātu un pirmo reizi iegūstot zem 50 punktiem – 46,53 FIS punkti. Ja vēl četri līdzīgi starti izdotos, tad jau varētu sākt domāt par iekļūšanu trīssimtniekā Olimpiskajā listē arī distancē, bet diez vai tuvākā mēneša laikā būs tik daudz „parocīgu” sacensību. Atliek tiekties uz to, lai šādi punkti tiktu iegūti Pasaules kausā, čempionātā vai Olimpiskajās spēlēs. Līdzīgi kā sprinta kvalifikācijā viens aiz otra ierindojās Pāvels Ribakovs un Roberts Slotiņš, tikai šoreiz nedaudz (par pusotru sekundi) priekšā bija Roberts, kurš, savukārt, no Liepiņa atpalika 28 sekundes. Arī Robertam un Pāvelam labākie punkti karjerā – attiecīgi 65,33 un 66,4 FIS punkti. Abi palika tūdaļ aiz labāko desmitnieka.

Dāmām 5km distancē atkal dominēja Marina Lisogora no Ukrainas 11:14,3. Inga Dauškāne no ukrainietes atpalika 48 sekundes un 46 dalībnieču vidū ieņēma 6.vietu, iegūstot 103,46 FIS punktus, kas ir labākais viņas rādītājs karjerā. 45 sekundes lēnāk slēpoja un nedaudz tuvāk Ingai šoreiz bija Anda Muižniece, kurai 19.vieta un 157,44 FIS punkti, kas ir labākais rezultāts šajā sezonā. Savu labāko rezultātu distancē ar 172 FIS punktiem uzrādīja Vineta Pētersone, kura Andai zaudēja 13 sekundes. Vineta pie pieaugušajām bija 26.vietā, bet pie juniorēm trešā, septiņas sekundes aiz uzvarētājas. Laima Kluaža no Ingas atpalika pusotru minūti un ierindojās 42.vietā, nopelnot 219 FIS punktus, kas līdz šim ir labākais viņas veikums.

Arī Estersundā tika sasniegts viens punktu rekords, un to paveica Jānis Paipals. Tik augstas vietas kā mūsējie Lapinlahti viņš neieņēma (34.vieta), jo Zviedrijā startēja daudz nopietnāks sastāvs, taču iegūtie 67,93 FIS punkti ir Jāņa rekords un vērā ņemams rezultāts. 15km brīvajās stilā uzvarēja zviedru nacionālās izlases dalībnieks un viens no brīvā stila līderiem Anderss Sēdergrēns (36:04,6), no kura Jānis atpalika 2:20, kas 10km būtu pieklājīgs rezultāts, bet 15km ir ļoti labs veikums. Kluba biedrs Juris Ģērmanis noslēpoja par minūti un piecām sekundēm lēnāk un nopelnīja 92 FIS punktus (53.vieta). Abiem bija līdzīga tendence, proti, sāka nedaudz lēnāk, bet pēc tam vairākas vietas pakāpās augstāk.