07.12.2016. 11:59

Grupu turnīra rezultāti atbilstoši valstu rangamLatvijas florbolisti grupu turnīrā saviem atbalstītājiem devuši plašu emociju gammu – sākot ar vareno cīņassparu par katru laukuma centimetru cīņā pret astoņkārtējiem pasaules čempioniem zviedriem. Turpinājumā tika neveiksmīgi aizvadīta spēles pirmā daļa mačā ar Čehijas valstsvienību, no kā līdz galam tā arī neizdevās atgūties. Tas liedza pacīnīties par automātisku kvalificēšanos ceturtdaļfinālam. Nākamais mērķis bija uzvarēt Norvēģiju, lai grupā ierindotos trešajā vietā, kas pavērtu labvēlīgāku ceļu izslēgšanas turnīrā. Pēc lieliski aizvadītas pirmās trešdaļas, turpinājumā latvieši neizmantoja vairākas labas iespējas norvēģus apspēlēt komfortabli. Skandināvi pamazām atguvās, spēles izskaņā pilnībā pārņemot iniciatīvu un pēdējā minūtē izraujot sev tik vēlamo neizšķirtu. Latvijas izlase grupu turnīru noslēdza ceturtajā vietā, iespējams, radot nelielu vilšanās sajūtu līdzjutējos, taču patiesā aina ir tāda, ka mūsu florbolisti ir zaudējuši rangā par sevi augstākām komandām, kā arī nospēlējusi neizšķirti ar Norvēģiju, ar kuru jau vairākus čempionātus tiek dalīta 5.-6.vieta čempionāta noslēgumā.

Pret dāņiem un iepriekšējā čempionāta labāko vārtsarguIzslēgšanas spēļu turnīrā Latvijas izlasei gaidāma spēkošanās ar Dānijukas augstākos panākumus sasniegusi tūkstošgades mijā, 1998. un 2000.gadā iekļūstot pusfinālā un iegūstot ceturto vietu čempionātā. Nākamajos čempionātos komandas sniegums krasi pasliktinājās, dāņiem esot spiestiem samierināties ar vienu sesto un divām devītajām vietām. 2010.gada pasaules čempionātā dāņi ierindojās vien 13.vietā, bet 2012.gada pasaules čempionātam šī valstsvienība vispār nespēja kvalificēties. Tomēr pērn komanda startēja daudz labāk, čempionātu Zviedrijā noslēdzot ar izcīnītu septīto vietu. Turklāt Dānijas izlases vārtsargs Maiks Trolle Vede tika iekļauts pasaules čempionāta simboliskajā izlasē.

Šajā čempionātā dāņu florbolists Andreas Glads Pedersens pēc grupu turnīra ar 7 (5+2) punktiem ir čempionāta sestais rezultatīvākais florbolists, kamēr Stefans Hedorfs savācis 6 (4+2) punktus, arī esot starp desmit labākajiem. Salīdzinājumam, rezultatīvākais spēlētājs mūsu izlasē ir Artis Raitums ar 5 (3+2), bet otrs rezultatīvākais ar diviem vārtu guvumiem ir aizsargs Artūrs Jurševskis.

Starp vārtsargiem labākais ir dāņu otrais numurs Davids De Frīss, kurš gan spēlējis maz, tiekot galā ar visiem sešiem metieniem. Savukārt Maiks Trolle Vede atvairījis 90.90% metienu, esot trešajā vietā. Jānis Salcēvičs ticis galā ar 80% metienu, esot 17.vietā, kamēr Andim Blindam atvairīti vien 76.47% metienu.

Pret Dānijas valstsvienību Latvijas florbolisti aizvadījuši deviņas savstarpējās spēles, piecos mačos izcīnot uzvaru, vienā spēlējot neizšķirti un trijos mačos zaudējot. Ja pret visām pretiniecēm no grupu turnīra latviešiem bija vēsturiski negatīva bilance, tad pret dāņiem tā ir pozitīva. Uzvarēts tika arī pirms nedaudz vairāk kā mēneša notikušajā mačā Vācijas pilsētā Lilientālē, kad mūsu komanda jau 69.sekundē atklāja rezultātu, vārtus gūstot Andrim Rajeckim. Turpinājumā Morics Krūmiņš realizēja soda metienu, bet uz dāņu izlases debitanta Lukasa Eldholma vārtu guvumu mūsējie atbildēja ar Ata Stepāna un Toma Bitmaņa precīzajiem metieniem. Visi vārti tika gūti pirmajā periodā, turpinājumā komandām vārtus vairs negūstot.

Šīs spēles uzvarētājs iekļūs ceturtdaļfinālā, kurā sacentīsies ar Somijas valstsvienību, bet zaudētājiem priekšā cīņa par 9.-12.vietu.

Vai ASV izdosies pārrakstīt vēsturi?Pirmajā kvalifikācijas kārtas cīņā laukumā dosies ASV un Vācijas izlases. Vācieši šajā čempionātā nerāda pārliecinošu sniegumu, ciešot smagas sagrāves pret Somijas un Šveices izlasēm, kā arī mača izskaņā nespēja nosargāt triju vārtu pārsvaru pār igauņiem. Par vietu ceturtdaļfinālā Vācijas izlasei gaidāma spēkošanās ar ASV, kas spēlējuši nestabili, taču ik pa laikam demonstrējuši acij tīkamu florbolu. Neviena Ziemeļamerikas valstsvienība līdz šim nav spējusi iekļūt labāko astotniekā un amerikāņiem ir labas izredzes to šodien paveikt.

Citā spēlē līdzīgu ierakstu var veikt Kanādas florbolisti, kuriem priekšā mačs pret igauņiem. Šajā spēlē gan par izteiktiem favorītiem uzskatāmi mūsu ziemeļu kaimiņi, kuri aizvadījuši gana saturīgas spēles pret Šveices un Somijas izlasēm, kamēr Kanādas izlases sniegums nepārliecināja un nebija tālu no tā, ka šai izlasei būtu jācīnās vājāko komandu kvartetā. Tas viss, neskatoties uz to, ka kvalifikācijas turnīrā kanādieši demonstrēja pārliecinošāku sniegumu pār amerikāņiem, kuriem Rīgā kapitulēja ar 1:8.

Interesanta spēle noteikti būs arī Norvēģijas un Slovākijas izlašu divcīņa, kurā varēsim pārliecināties cik ļoti nozīmīgas bijušas spēles beigas starp Latvijas un Norvēģijas izlasēm. Vai skandināvi pratīs izmantot pēdējā minūtē izcīnītās šķietamās priekšrocības mačā ar slovākiem, kuri arī ir laba līmeņa komanda, bet kuriem neizdevās cīņa pret Dāniju.

Cīņas vājāko komandu kvartetā uzsāks arī tās vienības, kas sadalīs 13.pozīciju. Taizemei gaidāma spēkošanās ar Austrāliju, kamēr Singapūra mērosies spēkiem ar Poliju.

Pasaules čempionāta video producēšanu vienlaicīgi no abām arēnām nodrošina tiesraides.lv (polarhd.com). Pasaules čempionāta spēles tiešraidēs tiks translētas Latvijas (LTV7), Somijas, Čehijas, Zviedrijas, Šveices, Vācijas, Norvēģijas, Igaunijas, Slovākijas, Ķīnas TV kanālos - kopumā TV translācijās visā pasaulē tiks demonstrētas vismaz 29 spēles. Bet visu 48 maču tiešraides būs skatāmas internetā Starptautiskās Florbola federācijas Youtube.com kanālos un Pasaules Spēļu kanālā internetā.