14.01.2015. 10:25
Trešdien Latvijas vīriešu handbola Virslīgas čempionātā tiks aizvadītas divas spēles – Latvijas čempioni Dobeles "Tenax" viesosies Vaiņodē, savukārt ASK/LU savā laukumā spēkosies ar LAT-98.

Vaiņodes handbolisti (bilance 6-6, ceturtā vieta) šosezon savā laukumā uzvarējuši piecās no sešām spēlēm, nespējot tikt galā tikai ar "Jūrmalas Sportu". Toties uz lāpstiņām nolikti gan "Ogre/Miandum", gan "Celtnieks/LSPA", gan "Latgols". Dobeles "Tenax" (12-0, pirmā vieta) gan ir cita kalibra oponents un neapstrīdams favorīts jebkurā Latvijas čempionāta spēlē.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē tas arī pārliecinoši tika apliecināts – dobelnieki izcīnīja trešo pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā, sagraujot Vaiņodes komandu ar 45:22 (vēl pārliecinošāk sakautas tikai ASK/LU un LAT-98 komandas, pret kurām mačs noslēgts ar 25 vārtu pārsvaru).

Vaiņodē gan diez čempionus varētu klāties grūtāk, jo, kā jau minēts, savā laukumā vaiņodnieki ir pavisam cits spēks, kas spēj radīt grūtības gandrīz ikvienam pretiniekam, visticamāk, ar vienu izņēmumu un šis izņēmums ir tieši Dobeles "Tenax". Vaiņodes un Dobeles komandu cīņa sāksies plkst. 19:30.

Vēl vienā spēlē, kas sāksies pusstundu vēlāk (20:00), tiksies turnīra tabulas pastarīši – ASK/LU (3-9) savā laukumā uzņems LAT98 (0-12). Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē LAT-98 handbolisti atradās vadībā lielāko daļu pirmā puslaika, tomēr pēdējās astoņas minūtes zaudēja ar 0:6 un puslaiku noslēdza jau iedzinēju lomā (16:19). Otrajā puslaikā saglabājās pāris vārtu starpība, taču mača izskaņā pārliecinoši labāki bija ASK, kuri uzvarēja ar 40:32.

Arī pēdējā Latvijas čempionāta spēlē ASK/LU guva 40 vārtus, pārmācot "Vaiņodi" (40:27) un izcīnot trešo panākumu sezonā. LAT98 joprojām ir bez panākumiem. Iespējams, tieši mačā pret ASK Latvijas jaunatnes izlases handbolistiem ir labākās izredzes tikt, ja ne pie uzvaras, tad vismaz punkta gan. LAT98 nereti aizvadījuši labu pirmo puslaiku, taču otrajam spēka un enerģijas pieticis. Jācer, ka šoreiz komandas parūpēsies par intrigu līdz pat pēdējai sekundei.