11.03.2015. 08:50
Gundara Vētras, Mārtiņa Zībarta un Ērika Visocka trenētais Kurskas klubs "Dynamo" trešdien, 11. martā, plkst. 18:00 Eirolīgas ceturtdaļfināla trešajā spēlē uzņems Francijas komandu "Bourges Basket". Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts ir neizšķirts 1-1. Tiešraide youtube.com/fiba.

Kurskas basketbolistes savā laukumā šosezon uzvarējušas visās septiņās Eirolīgas spēlēs (7-0), tai skaitā pārspējušas Buržas klubu ar 75:62. Pagājušajā piektdienā “lakstīgalām” radās iespēja viesos pabeigt ceturtdaļfināla sēriju, taču pretinieces nosargāja savu cietoksni, pārspējot “Dynamo” ar 64:62.

“Dynamo” pieder otrais labākais uzbrukums Eirolīgā (vidēji 75,9 punkti spēlē), savukārt “Bourges” ir viena no labākajām aizsardzībām (vidēji ielaisti 63,3 punkti). Kurskas basketbolistes sasniegušas labāko precizitāti tālmetienos (39,3%), ieņem pirmo vietu rezultatīvajās piespēlēs (18,2) un visretāk kļūdās (vidēji 11,2 kļūdas).

Buržas līdere ir saspēles vadītāja Selīna Dumerka, kura uzskatāma par labāko pirmo numuru Eiropā. Viņa daudz nemet, taču teicami dara to izšķirošajos brīžos. Piemēram, sērijas otrajā spēlē Dumerka vienīgo tālmetienu iemeta pēdējā minūtē, kad komandai to vajadzēja visvairāk.

Sērijas uzvarētājas izcīnīs vienu no divām palikušajām ceļazīmēm uz “Četru Finālu”, kur pusfinālā būs jāspēlē pret finālturnīra rīkotajām – “USK Praha” komandu. Kaimiņu pārī Jekaterinburgas UGMK gaida “Fenerbahce” un “Galatasaray” divcīņas iznākumu.

06.03.2015 Bourges Basket – Dynamo 64:62

Atbilstoši Eirolīgas nolikuma 14. panta 1. piezīmei, “Četru finālā” nedrīkst spēlēt vairāk nekā divi klubi no vienas valsts, tāpēc A grupas otrā spēcīgākā komanda UGMK tika sapārota ar B grupas otro spēcīgāko vienību Orenburgas “Nadežda”.

(A1) Dynamo Kursk – Bourges Basket (B4) mājās 75:62, viesos 62:64(A2) UGMK – Nadezhda (B2) 81:54, viesos 86:75(A3) USK Praha – Avenida (B3) viesos 50:48, mājās 72:43(A4) Galatasaray – Fenerbahce (B1) viesos 56:58, mājās 59:57