22.01.2017. 10:15

"Latvijas Universitāte" viesus no "Jēkabpils" sagaidīs labā noskaņojumā. Pēdējās spēlē aizvadītajā trešdienā Gunta Endzela vadītā komanda izbraukumā pēdējās sekundēs ar 69:67 izrāva uzvaru pār "Jūrmala/Fēnikss", tādējādi izcīnot trešo panākumu šajā sezonā. Par spēles varoni kļuva saspēles vadītājs Renārs Birkāns, kopumā gūstot 11 punktus un realizējot LU uzvaru nesošo metienu.

Ar uzvaru Lapmežciemā "Latvijas Universitātes" basketbolistiem izdevās pārtraukt sešu zaudējumu sēriju un uzlabot sezonas bilanci 3-15. Tas gan ar 16,7% uzvarētu spēļu pagaidām neļauj pacelties augstāk par pēdējo vietu turnīra tabulā. Lai pietuvotos tuvākajiem konkurentiem "Valkai/Valgai" studentiem nepieciešams izcīnīt vēl pāris uzvaras. Viens no trīs šīs sezonas panākumiem LU basketbolistiem nācis tieši pret "Jēkabpili", kad novembra izskaņā studenti guva panākumu ar 78:71. Toreiz ar 15 punktiem izcēlās Harijs Rubenis. Ko līdzīgu "Latvijas Universitāte" centīsies atkārtot šovakar, kad otro reizi sezonā mēģinās pārspēt jēkabpiliešus, lai izcīnītu otro uzvaru pēc kārtas.

BK "Jēkabpils" basketbolistiem trešdien Daugavas Sporta namā izdevās otrajā puslaikā no -13 atspēlēties pret "Barons kvartāls", izcīnot uzvaru ar 85:76. Uzvaras smagumu uz saviem pleciem iznesa divi "Jēkabpils" spēlētāji, Ar 25 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Roberts Stumbris, bet Rinalds Sirsniņš guva 25 punktus un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles.

Pateicoties uzvarai pār "Barons kvartāls" Rūdolfa Rozīša trenētā komanda izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas, ar bilanci 10-7 un 58,8% uzvarētu spēļu nostiprinoties turnīra tabulas ceturtajā pozīcijā. Uzvara šī vakara spēlē ļautu "Jēkabpilij" panākt vienādu bilanci ar trešajā vietā esošo Latvijas čempioni "Valmieru/Ordo". Tā pat motivācijai par ļaunu nenāks vēlme reabilitēties par novembrī piedzīvoto zaudējumu LU komandai, kad no neveiksmes neglāba Roberta Stumbra 21 gūtais punkts.

"Latvijas Universitātes" sastāvā rezultatīvākais spēlētājs šajā sezonā ar vidēji 10,7 punktiem ir Edgars Lasenbergs, kura rēķinā ar 3,1 rezultatīva piespēle. Nedaudz zem desmit gūto punktu robežas ar 9,7 punktiem ir uzbrucējs Linards Jaunzems, bet pieredzējušākais no LU spēlētājiem Harijs Rubenis vidēji šosezon guvis 9,4 punktus.

"Jēkabpils" rezultatīvākais spēlētājs ir atlētiskais uzbrucējs Roberts Stumbris, kurš ar 13,8 punktiem vidēji spēlē aizvada savu labāko karjeras sezonu Latvijas čempionātā. Pieredzējušais spēka uzbrucējs Jurijs Aleksējevs "lūšiem" vidēji nācis talkā ar 12,8 punktiem un 7,2 atlēkušajām bumbām zem groziem, savukārt viens no visas līgas labākajiem piespēlētājiem Rinalds Sirsniņš "Jēkabpils" komandā izcēlies ar 12,2 punktiem un 5,9 rezultatīvām piespēlēm.

Spēles tiešraide pulksten 18:00 portālā Sportacentrs.com.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties