16.12.2017. 23:02

Masu startā par Top3 var cīnīties ikviena no dalībniecēm, tomēr labākās izredzes ir Laurai Dālmeierai (Vācija), kura uzvarēja iedzīšanā, Anastasijai Kuzminai (Slovākija), kura uzvarēja sprintā un ir viena no šobrīd ātrākajām biatlonistēm, Kaisai Mekereinenai (Somija), kā arī Denīzei Hermanei (Vācija). Iedzīšanā par Kuzminu ātrāka bija tikai Selija Emonjē (Francija), kura ieņēma 22. vietu (četras kļūdas šaušanā, startēja 32.).

No vadošajām biatlonistēm nestartēs Sinneve Sūlemdala (Norvēģija) un Darja Domračeva (Baltkrievija), kuras šo posmu izlaiž.

Sarakstā vēl iespējamas izmaiņas, ja kāda no sportistēm no dalības atteiksies.Sacensību sākums plkst. 12:45 pēc Latvijas laika, tiešraide Eurosport 1, LTV7 un internetā.

Iepriekšējās sezonas izskaņā Holmenkollenā (Norvēģija) Andrejs Rastorgujevs pirmoreiz biatlonista karjeras laikā izcīnīja vietu uz goda pjedestāla Pasaules kausa izcīņas ietvaros - otrā vieta 15 kilometru masu startā.

Rastorgujevs šosezon nevienās sacensībās nav bijis ārpus Top30. Šādu stabilitāti rezultātos nebija izdevies uzrādīt nevienā no iepriekšējām sezonām. Iedzīšanā Rastorgujevs bija ceturtais ātrākais slēpojumā. Šosezon Rastorgujevs šaušanā guļus sasniedzis 82% precizitāti, šaušanā stāvus 76%.

Juhanness Tinness Bē (Norvēģija), kurš šosezon uzvarējis piecās no septiņām individuālajām sacensībām, uzskatāms par masu starta galveno favorītu. Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderis Martēns Furkads (Francija) šosezon uzvarējis vienreiz un būs J.Bē tuvākais konkurents. Abiem konkurenci veidos Simons Šemps (Vācija), Antons Šipuļins (Krievija) un vēl virkne biatlonistu.

Pasaules kausa izcīņas 4. posms no 4. līdz 7. janvārim norisināsies Oberhofā (Vācija), posma sacensību programmā sprints, iedzīšana un stafete.

Sarakstā vēl iespējamas izmaiņas, ja kāds no sportistiem no dalības atteiksies.Sacensību sākums plkst. 15:30 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7 un internetā.