16.05.2015. 15:18
Kanādas hokeja izlase pasaules čempionātā Čehijā pretendē uz vienu miljonu Šveices franku (955 tūkstoši eiro) lielu naudas balvu, kuru tā iegūs, ja čempionātu noslēgs bez zaudējumiem, vēsta Starptautiskā hokeja federācija (IIHF).

• Seginam «hattrick», Kanāda ar 9:0 sagrauj baltkrievus 2015. g. 14. maijs
  • Jāgrs: Kanāda dominēja visu turnīru, taču sestdien būs jauna diena vakar

IIHF mediju un mārketinga partneri «Infront Sports&Media» no 2015. gada čempionāta ir ieviesusi tā dēvēto komandas džekpota («Jackpot») balvu, uz kuru var pretendēt komanda, kas pamatlaikā uzvarēs visās pasaules čempionāta spēlēs.

Kanāda grupu turnīrā izcīnīja septiņas uzvaras, nezaudējot ne punkta, tostarp ar 6:1 pārspējot arī Latviju. Pārliecinošu uzvaru hokeja dzimtenes izlase guva arī ceturtdaļfināla cīņā, ar 9:0 sagraujot Baltkrieviju.

Pusfinālā Kanāda mērosies spēkiem ar Čehiju, bet ja iekļūs finālā, tad tajā tiksies ar ASV un Krievijas pusfināla pāra uzvarētājiem. Lai tiktu pie naudas balvas, kanādiešiem pusfinālā un finālā arī jāuzvar pamatlaikā. Grupu turnīrā ASV izlase zaudēja vienā spēlē, bet Čehija un Krievija piedzīvoja neveiksmes divās spēlēs.

Pēdējo 25 gadu laikā tikai trīs reizes par pasaules čempioni kļuvusī komanda ir uzvarējusi visās spēlēs pamatlaikā, taču tad par šādu sasniegumu papildus naudas balva nepienācās. Kanāda to iespēja 1994. gadā, uzvarot astoņos mačos, bet 2012. un 2014. gados to spēja arī Krievijas izlase, pamatlaikā uzvarot visās desmit spēlēs.

IIHF pasaules čempionāta dalībniekiem tradicionāli izmaksā prēmijas, tās pārskaitot katras valsts hokeja federācijām. Prēmiju lielums ir atkarīgs no ieņemtās vietas turnīrā. Latvijas Hokeja federācija (LHF) par 13. vietu no IIHF saņems 85 tūkstošus Šveices franku, bet, piemēram, par 5. līdz 8. vietu pienākas 525 tūkstošus, kamēr 9. līdz 12. vieta 175 tūkstošus franku.

Kanādas izlase pasaules čempionāta pusfinālā spēlēs pēc piecu gadu pārtraukuma, jo kopš 2009. gada, kad viņi pēdējo reizi spēlēja finālā, tā labāko četriniekā nav tikusi. «Kļavas lapas» izlase par pasaules čempioni ir kļuvusi 24 reizes.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009