04.07.2014. 11:00
Šodien Vimbldonā tiks noskaidroti vīriešu vienspēļu turnīra finālisti. Pieredzējušie Rodžers Federers un Novaks Džokovičs centīsies apliecināt favorītu statusu mačos pret jaunās paaudzes censoņiem Milošu Raoniču un Grigoru Dimitrovu. Pirmā mača sākums plkst. 15:00.

Federers šodien spēlēs savā 35. "Grand Slam" pusfinālā, bet Džokovičam 23. pusfināls šajā līmenī. Federers Vimbldonā pusfinālu nav zaudējis ne reizi, uzvarot visus astoņus. Džokovičam šodien Vimbldonā būs piektais pusfināls pēc kārtas un kopumā sestais pusfināls šajā turnīrā (2-3).

Abu pieredzējušo tenisistu, kuri Vimbldonā uzvarējuši attiecīgi septiņas un vienu reizi, pretinieki šodien aizvadīs karjeras pirmo "Grand Slam" pusfinālu. Ne Grigors Dimitrovs, nedz Milošs Raoničs pirms šī gada Vimbldonā nebija tikuši tālāk par 2. kārtu, bet tagad spēlēs pusfinālā!

Pirmie kortā dosies Džokovičs un Dimitrovs, Serbijas un Bulgārijas labāko tenisistu mačam sākoties plkst. 15:00. Ceturdtaļfinālā Mareju izslēgušais Dimitrovs Džokoviču uzvarējis vienreiz četrās cīņās, to paveicot pagājušā gada maijā Madrides "Masters 1000" turnīrā, tā brīžā pasaules pirmo numuru apspēlējot trīs setos ar rezultātu 7:6(6), 6:7(8), 6:3. Dimitrovam ir teniss, lai Džokoviču uzvarētu vēlreiz, taču vai tas notiks "Grand Slam" sacensībās, kurās jāuzvar trīs seti?

Džokovičs šī turnīra laikā nav bijis pārliecinošs, setu zaudējot Radekam Štepānekam, bet divus Marinam Čiličam. Atšķirībā no Mareja, kurš aizvakar aizvadīja drausmīgas kvalitātes maču, Džokovičs ir vairākkārt pierādījis, ka veidus, kā uzvarēt, spēj atrast pat mačos, kuros nespēlē slikti. Dimitrovs par pārliecības un meistarības trūkumu sūdzēties nevar. Pieredzi gan var iegūt tikai ar laiku. Pagaidām Dimitrovs lielajā tenisā nav bijis tik ilgi, lai sevi varētu saukt par ļoti pieredzējuši. "Grand Slam" pusfinālā tam var būt liela nozīme.

Līdzīga situācija ir ar otro pusfinālu, kurā pirmo reizi "Grand Slam" sacensībās tik tālu ticis Raoničs. Milošs Federeram zaudējis visus četrus mačus. Trijos no tiem Raoničs nav spējis uzvarēt pat pēc panākuma 1. setā. Raoničam ir iespaidīgāka serve vīriešu tenisā. Federers ir apliecinājis, ka ar lielajiem servētājiem galā tiek itin labi. Parasti uzvaras formula ir ļoti vienkārša – censties jebkādā veidā atsist vai atbloķēt pretinieka servi un tad mēģināt gūt punktu garā sitienu apmaiņā.

Par savas serves turēšanu Federers var būt drošs. Raoniča uzņemšanas teniss nav labā līmenī. Milošs Federeru četros mačos nobreikojis tikai vienreiz. Pēdējos divos mačos Milošam pret Federeru nav bijusi pat neviena breikbumba. Reāli skatoties, Raoničam labākās izredzes paņemt kādu setu ir taibreikā. Viņš uzvarējis divus no pieciem taibreikiem pret Federeru. Raoničs pēdējos trīs mačos saservējis 30, 35 un 39 eisus. Milošs ir turnīra eisu līderis ar 147 eisiem. 2. vietā ar 128 ir viņam ceturtdaļfinālā zaudējušais Niks Kirjoss. Tieši daudzi eisi ir lielākā cerība kā tikt līdz kādam taibreikam.

Vimbldona ir vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kuru nerāda Eurosport. Turnīra galvenais pārraidītājs ir BBC. No zināmākajiem kanāliem var minēt arī ESPN un Tennis Channel. Stabilas interneta tiešraides nodrošina Unibet TV. Bezmaksas strīmus var meklēt šeit vai šeit.