06.10.2016. 10:34

No trīs spēļu izbraukuma pārveduši tikai divus gūtos vārtus, Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas "Dinamo" hokejisti pirmdien aizvadīja briesmīgu mača ievadu, 29. minūtē nonākot iedzinējos ar 0:4 pret Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dynamo". Pirmā ripa ielaista mazākumā, sekoja neveiksmīgs rikošets, nogulēta aizsarga pieslēgšanās uzbrukumam un nesekmīga cīņa vārtu priekšā.

Kad sāncenši bija noņēmuši kāju no gāzes pedāļa, par ko pēc otrās trešdaļas dabūja trūkties no trenera, atklāja Karsums, laukuma saimniekiem izdevās divus vārtus atspēlēt. Pirmo precīzo metienu Rīgas "Dinamo" kreklā izdarīja divi aizsargi – Ēriks Ševčenko izcēlās ar plaukstas metienu no zilās līnijas, bet Ralfs Freibergs realizēja vairākumu no tuvākas distances.

Pēdējos četros mačos rīdzinieki ir guvuši četrus vārtus, un trīs ir aizsargu kontā – bez Ševčenko un Freiberga izcēlies arī amerikānis Patriks Mulens, kurš duelī pret Kazaņas "Ak Bars" bija izveicīgākais pretinieku vārtu priekšā. Tomēr pret Maskavas "Dynamo" viņš laukumā bija tikai 10:01 minūtes. Komandas rezultatīvākais hokejists pagajušajā sezonā Miks Indrašis spēlēja vēl mazāk – 9:26 minūtes.

Noslēdzošajā trešdaļā laukumā neparādījās arī kanādietis Džastins Šags (11:50) un amerikānis Tims Sestito (11:38). Pēc mača galvenais treneris Normunds Sējējs norādīja, ka Sestito nebija pelnījis nonākt rezervē, tomēr virknējumi tika izveidoti, kamēr viņš atradās uz noraidīto soliņa. Toties Šagam tika veltīti pārmetumi. Tāpat Sējējs solīja tuvākajā laikā veikt izmaiņas, bet viss beidzās tikai ar Filipa Toluzakova izsaukšanu no fārmkluba "Liepāja".

Šovakar rīdziniekiem pretī stāsies Jaroslavļas "Lokomotiv", kas pēdējās četrās spēlēs piedzīvojusi trīs zaudējumus – 0:2 pret Minskas "Dinamo", 3:4 pret Helsinku "Jokerit" un 3:4 pagarinājumā pret Maskavas "Dynamo". Visas neveiksmes piedzīvotas izbraukumā, bet savā laukumā ar 3:1 apspēlēts Podoļskas "Vityaz".

Ar diviem vārtiem izcēlās kanādietis Maksims Talbots, kurš aizvada pirmo sezonu Krievijā. Viņš 2009. gadā ne tikai izcīnīja Stenlija kausu kopā ar Pitsburgas "Penguins", bet arī guva finālsērijas izšķirošos vārtus. Pēcāk pārstāvētas arī Filadelfijas "Flyers", Kolorado "Avalanche" un Bostonas "Bruins".

Tomēr Jaroslavļas "Lokomotiv" rezultatīvākais spēlētājs ir cits ziemeļamerikānis – Brendons Kozuns guvis divus vārtus un pievienojis deviņas piespēles. Pēc tam, kad neizdevās nostiprināties Toronto "Maple Leafs" sastāvā, viņš uz Kontinentālo hokeja līgu pārcēlās pērn, kļūstot par Helsinku "Jokerit" līderi un 58 mačos sakrājot 49 punktus.

Divi vārti un septiņas piespēles ir 20 gadus vecā Jegora Korškova un Andreja Loktionova kontā. Savukārt uz zilās līnijas četri punkti ir četriem aizsargiem – zviedram Stafanam Krūnvālam, kā arī Pāvelam Koļedovam, Rušanam Rafikovam un Mihailam Pašņinam.

Vārtos pirmais numurs ir Aleksejs Murigins, kurš pagājušajā sezonā aizvadīja 13 sausās spēles. Šajā sezonā cietoksni neieņemtu izdevies nosargāt trijos no 12 mačiem, tomēr statistika ir pieticīgāka – 91,1% atvairīto metienu un 1,9 vidēji mačā ielaistās ripas. Labāks bijis viņa dublieris Aleksandrs Sudņicins, kurš četrās spēlēs ticis galā ar 92,9% metienu un vidēji ielaidis 1,73 vārtus.

Jaroslavļas "Lokomotiv" ar 29 punktiem ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, kamēr Rīgas "Dinamo" pieder pēdējā vieta visā Kontinentālajā hokeja līgā. Turklāt pacelties nepalīdzēs pat uzvara pamatlaikā, jo Novokuzņeckas "Metallurg" iepriekšējā mačā pieveica Novosibirskas "Sibir" un tagad var lepoties ar 11 punktiem.