07.04.2014. 11:12
Soču olimpisko spēļu laikā Latvijas hokeja izlases aizsarga Ralfa Freiberga asinsanalīzēs tika fiksēts aizliegto vielu preparāts. Tomēr sportista aģents sarunā ar laikrakstu «Diena» pastāstīja, ka hokejista aizstāvības lietā ir kāds jauns pavērsiens.

Freiberga advokāts Juris Grīnvalds uzskata, ka sportistam ņemtās A un B proves paraugi, to analīzes un uzraudzības procedūras ir veiktas pretēji Pasaules antidopinga kodeksa prasībām un Starptautiskās laboratorijas standartiem, jo Soču Olimpiskā antidopinga laboratorija nekur Krievijas teritorijā nav reģistrēta kā tiesību subjekts.

Neesot skaidrs, kas tiesiska strīda gadījumā uzņemsies atbildību un kā šo laboratoriju vispār varējis sertificēt.

LASI TVNET: Freibergs esot pieķerts ļoti nopietna preparāta lietošanā

Atgādināsim, ka 22 gadus vecais Freibergs asinsanalīzes nodeva arī pirms un pēc Soču olimpiskajām spēlēm. Tomēr aizliegtas vielas vai to paliekas šajos paraugos netika konstatētas.

Freiberga advokāts nelabvēlīga lēmuma gadījumā vērsīsies Starptautiskajā Sporta arbitrāžā un pēc tam Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Latviešu aizsargs jau otro sezonu pārstāv Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) komandu Boulinggrīnas «Falcons». Šīs sezonas 37 mačos Freibergs izcēlās ar 22 (3+19) rezultativitātes punktiem.

Lēmumu par savu likteni šonedēļ uzzinās arī cits latviešu hokejists Vitālijs Pavlovs, kurš arī tiek apsūdzēts aizliegtā preparāta lietošanā.Gaita, jāšanas sporta klubs Beibeži, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties