11.03.2014. 08:49
Septiņi gūtie vārti jāatstāj aiz muguras, jo izslēgšanas spēļu sērijā rezultātam nav nozīmes - svarīgi tikai tas, vai izcīnīji panākumu. Šodien Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfinālā centīsies panākt neizšķirtu pret Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas "Donbass". Pēc trim mačiem Ukrainas klubs ir vadībā ar 2-1. Sākums pulksten 19:30, tiešraide kanālā TV6.

Kontinentālās hokeja līgas klubam Rīgas "Dinamo" izslēgšanas spēļu pirmajos divos izbraukuma mačos lielākās problēmas sagādāja sāncenšu vārtsarga Maikla Leitona pārspēšana. Abās spēlēs 32 gadus vecais Doņeckas "Donbass" vadošais vārtsargs atvairīja 22 metienus, bet viņa pārstāvētā komanda izcīnīja uzvaras ar 5:2 un 3:1. Allaž punkts rīdzinieku cerībām tika pielikts ar metienu tukšos vārtos.

Taču vakar laukumā bija vērojama cita aina. Lai gan Doņeckas "Donbass" ceturtajā minūtē izmantoja mājinieku kapteiņa Sanda Ozoliņa kļūdu uz zilās līnijas un līdz 29. minūtei vēl divas reizes izvirzījās vadībā, Rīgas "Dinamo" atbildēja ar septiņiem rezultatīviem metieniem, noslēdzošās trešdaļas ievadā liekot viesu galvenajam trenerim Andrejam Nazarovam spert radikālu soli - Leitonu nomainīja slovāks Jāns Laco.

Arī 2012. gada pasaules čempionāta labākajam vārtsargam un sudraba medaļniekam nebija pa spēkam apturēt Rīgas "Dinamo" uzbrukumu, kas realizēja gandrīz katru iespēju. Par galvenajiem varoņiem kļuva otrā virknējuma uzbrucēji: Marsels Hosa, kurš guva divus vārtus (arī uzvaras, Rīgas "Dinamo" pirmo reizi izvirzot vadībā) un izdarīja divas rezultatīvas piespēles, un Aleksandrs Ņiživijs, kurš izcēlās ar trim punktiem.

Rīgas "Dinamo" svinēja pacilājošu panākumu ar 7:3, taču rezultātam nav nozīmes - sērijā par uzvaru dod tikai vienu punktu, un rīdzinieki joprojām atrodas iedzinējos ar 1-2. Nākamās spēles pirmais iemetiens notiks, tablo vēstot par bezvārtu neizšķirtu, un pārākums būs jāpierāda no jauna.

Mājinieku rindās lielākais jautājums saistās ar vārtsargu izvēli. Arī Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Artis Ābols izšķīrās par Mikaela Telkvista nomainīšanu, lēmumu pamatojot ar to, ka vārtsargam komanda ir jāvelk aiz sevis. "Pretenzijas pret vārtsargu? Trīs vārtus viņš tomēr ielaida," pēcspēles preses konferencē sacīja mājinieku galvenais treneris.

Ābola lēmums attaisnojās - tika sapurināta komanda, un Jakubam Sedlāčekam, kurš pirmo reizi devās laukumā Gagarina kausa ietvaros, nācās atvairīt tikai septiņus Doņeckas "Donbass" hokejistu metienus. Čehs pēc spēles nezināja, vai vārtos stāsies arī otrdienas mačā, sakot, ka Ābols skaidrību ieviesīs pēc rīta treniņa. Pats vārtsargs sacīja, ka viņš priekšroku dotu Telkvistam, kurš aizvadījis lielisku regulāro čempionātu un kuram komanda joprojām tic.

Neatkarīgi no tā, kurš stāsies Rīgas "Dinamo" vārtos, mājiniekiem ir nepieciešama uzvara. Sērijā rezultātam kļūstot 2-2, cīņa sāksies no jauna. Taču, ja tiks piedzīvota neveiksme, doties uz Ukrainu ar 1-3 kabatā nebūs patīkamākais scenārijs, un izredzes saruks līdz minimumam. Spēles sākums pulksten 19:30, tiešraide kanālā TV6.