31.01.2016. 18:44

, LSM.LV - Sports

Pēdējo reizi tikt pie zelta medaļas Vācijas izlasei bija izdevies pirms 12 gadiem, bet, atskatoties vēsturē, pēdējo 21 gadu laikā šīs valsts handbolisti ir varējuši izcīnīt divas zelta medaļas, kā arī pa vienai sudraba un bronzas godalgas. Savukārt Spānijai bija izdevies izcīnīt četras sudraba un divas bronzas medaļas.

Šajā čempionātā pie bronzas medaļas tika Horvātijas izlase, spējot uzvarēt Norvēģijas handbolistus ar rezultātu 31:24 (15:11). Līdz ar to norvēģi ierindojās ceturtajā vietā, kas ir šīs izlases labākais sasniegums Eiropas čempionātos.

Kā zināms, Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā trešajā apakšgrupā Latvijas izlase ar četriem punktiem sešās spēlēs ierindojās trešajā vietā, paliekot aiz Zviedrijas un Slovēnijas, kuras finālturnīrā ieņēma attiecīgi astoto un 14.pozīciju.

Nākamajā gadā paredzētajam pasaules čempionātam no Vecā kontinenta komandām kvalificējušās Eiropas čempionāta finālistes Spānija un Vācija, un bronzas medaļas īpašniece Horvātija, kā arī mājiniece Francija, kas Eiropas meistarsacīkstēs palika piektajā vietā.

Tikmēr Latvija par ceļazīmi uz pasaules čempionātu kvalifikācijas turnīra izšķirošajā "play-off" kārtā tiksies ar Baltkrieviju.