20.09.2013. 14:08
Taivānā notikušajās pirmajās Pasaules deju sporta spēlēs abi Latvijas sporta deju pāri iekļuva ceturtdaļfinālā. Marts Puniņš un Dana Jākobsone 25 pāru konkurencē Latīņamerikas (LA) dejās ierindojās 14.vietā, bet Latvijas dejotāja Ņina Bezzubova un Mariuss Balans, kuri pārstāv Vāciju, izcīnīja sudraba medaļas. Savukārt, Edgars Līnis un Elīza Ancāne standartdeju (ST) programmā bija septiņpadsmitie.

Pirms mēneša Kali (Kolumbijā) jau piekto reizi notika Pasaules spēles, kas ir neoficiālās Olimpiskās spēles vairākiem sporta veidiem (piem., inline hokejs, virves vilkšana, sumo u.c.), kuru vidū ir arī sporta dejas. Savukārt, nupat Taivānā notikušās inaugurācijas Pasaules deju sporta spēles ietver tikai deju veidus: rokenrolu, sporta dejas, salsu, bugi vugi, dejas ratiņkrēslos u.c. Pasaules spēlēs Kolumbijā mūsu dejotāji sasniedza ļoti labus rezultātus – LA dejās Marts Smolko un Viktorija Puhovika iekļuva finālā, izcīnot sesto vietu, bet ST dejās Andrejs Rogovenko un Anna Vorončka bija tūdaļ aiz fināla 7.vietā. Tā kā Taivānā bija spēcīgāks dalībniekus sastāvs un uz turieni mūsu valsti pārstāvēt tika deleģēti reitinga otrie pāri, tad šoreiz Latvijas dejotājiem neizdevās izcīnīt tik augstas vietas kā reitinga pirmajiem pāriem augustā Kolumbijā.

Arī šajā reizē augstāka vieta tika iegūta LA dejās. Marts Puniņš ar Danu Jākobsoni iekļuva otrajā kārtā, kas bija ceturtdaļfināls, un ierindojās 14.vietā. Viņiem pavisam nedaudz pietrūka līdz ļoti kārotajam un par mērķi uzstādītajam pusfināla divpadsmitniekam. Šis pāris uz Taivānu devās ar Labiedrabi.lv sarūpēto finansiālo atbalstu. Finālā, kas noslēdzās tikai pirms stundas, pārliecinošu uzvaru svinēja pagājušā gada pasaules čempioni Aniello Langella un Katrīna Mošenska no Itālijas, bet sīvajā cīņā par otro vietu Latvijas dejotāja Ņina Bezzubova, kas jau trešo gadu dejo ar Mariusu Balanu un pārstāv Vāciju, pārspēja Krievijas pāri Timuru Imametdinovu un Jekaterinu Nikolajevu. Pēc trešās no piecām dejām abiem pāriem vēl bija pilnīgi vienāds punktu skaits.

ST dejās Edgars Līnis ar Elīzu Ancāni arī iekļuva ceturtdaļfinālā un, neskatoties uz to, ka viņiem nedaudz zemāka vieta – septiņpadsmitā, arī Edgaram un Elīzai līdz pusfinālam pietrūka salīdzinoši nedaudz. Līdzīgā cīņā par uzvaru mazliet veiksmīgāki bija un pirmo vietu izcīnīja Itālijas pāris Paulo Bosko Džoanna Kliftona, aiz sevis atstājot Emanuelu Valeri un Tanju Kehletu no Dānijas. Trešajā vietā bija vēl viens itāļu puisis Simone Segatore, kurš pārī ar Anetu Sudolu pārstāv Vāciju. Veiksmīgi nostartēja Lietuvas pārstāvji Vaidotas Lācītis un Veronika Golodņeva, sasniedzot finālu un izcīnot sesto vietu.

Vairākas lielās sacensības šogad jau ir norisinājušās, bet priekšā vēl ir pats galvenais – pasaules čempionāts, kur no Latvijas startēs divi labākie pāri pēc reitinga. M.Smolko/V.Puhovika LA dejās un A.Rogovenko/A.Vorončuka ST dejās jau ir nodrošinājuši pirmo vietu, bet par otro ceļazīmi abās programmās vēl noris ļoti spraiga cīņa. Abi Taivānā startējušie pāri pagaidām ir otrie un nedaudz labākās pozīcijās pirms pēdējām reitinga sacensībām, taču viņiem cieši „uz papēžiem min” tuvākie konkurenti – Martam un Danai LA dejās Kristaps Kalva ar Lesiju Bogačovu, bet Edgaram un Elīzai ST dejās Ilmārs Ozols ar Santu Dmitrijevu. Pasaules čempionāts ST dejās notiks 23.novembrī Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, bet LA dejās nedēļu vēlāk Berlīnē Vācijā.

Vai abiem Taivānā startējušajiem Latvijas deju pāriem izdosies izcīnīt otro ceļazīmi uz pasaules čempionātiem?
 • Abiem

  0

 • Tikai M.Puniņam/ D.Jākobsonei

  0

 • Tikai E.Līnim/ E.Ancānei

  0

 • Nevienam no viņiem

  0Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Mironceva Oksana Mironceva OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties