01.12.2017. 22:26

FIH rīkotā Pasaules līga ir prestižākais lauka hokeja izlašu turnīrs, kas notiek divu gadu garumā, vairākos posmos noskaidrojot tās astoņas komandas, kas finālā arī sadala galveno balvu. 2016./2017. gada turnīrs sākās 2016. gada aprīlī un tajā kopumā ir piedalījušās 65 izlases, viņu vidū arī mūsu kaimiņi - Lietuva, Baltkrievija un Krievija. Jāpiebilst gan, ka Lietuva un Baltkrievija nespēja pārvarēt pirmo atlases kārtu, bet Krievija, kas turnīrā iesaistījās no otrās kārtas, nākošajam posmam arī nekvalificējās.

Izejot trīs posmu atlases sietu, ir noskaidrojušās tās astoņas izlases, kas arī cīnīsies par 2017. gada Pasaules sērijas čempionu titulu, kas, starp citu, būs pēdējais šāds turnīrs, jo 2019. gadā šo turnīru aizstās ar Hokeja Pro līgu. Finālposmā iekļuva Indija (organizētāji), Argentīna, Austrālija, Beļģija, Anglija, Vācija, Nīderlande un Spānija.

Turnīra pirmajā spēlē tikās Anglija un Vācija. Angļi jau pašā spēles sākumā ieguva iniciatīvu un pārleicinoši kontrolēja spēles gaitu, kā arī baudīja teritoriālo pārsvaru, taču, lai arī viņiem bija pāris iespējas, gūt vārtus viņiem tā arī neizdevās. Savukārt otrajā ceturtdaļā vācieši sāka demonstrēt sev ierasto hokeju – ātru un uz pretuzbrukumiem balstītu, kas arī nodrošināja viņiem divu vārtu guvumus. Veiksmīgāki par visiem izrādījās Mets Grambušs un Kristopers Rūrs.

Otrais puslaiks pagāja līdzvērtīgā cīņā un abām komandām bija momenti, kas varēja pārvērsies gūtajos vārtos, taču vācieši prata nosargāt savus vārtus neskartus.

Otrajā spēlē tikās Austrālija un Indija. Šī spēle bija ļoti līdzīga un neviena no komandām nedomāja piekāpties, par ko liecina ne tikai rezultāts, bet arī tas kā tas tika panākts, proti, mača 20. minūtē mājnieki guva vārtus, kad bumbiņu vārtos raidīja Mandīps Sings, taču jau nākošajā minūtē austrālietis Džeremijs Hajvords rezultātu izlīdzināja.

Uz lielākiem panākumiem uzbrukumā abas komandas nebija spējīgas, tādēļ slēdza mierizlīgumu – 1:1.

Pasaules līgas turnīrs turpināsies rītdien, kad savus pirmos mačus aizvadīs A grupas komandas. Argentīna tiksies ar Beļģiju, bet Nīderlande eksaminēs Spāniju.

Jāpiebilst, ka dāmas savu finālturnīru jau ir aizvadījušas un, ar 3:0 finālā pieveicot Jaunzēlandi, par čempionēm kļuva Nīderlandes hokejistes.