22.06.2012. 23:37
Eiropas čempionāta finālturnīra otrajā ceturtdaļfināla mačā piektdienas vakarā Gdaņskā Vācijas valstsvienība ar 4:2 pieveica Grieķijas izlases futbolistus.

Jau no pirmajām minūtēm vācieši sāka veidot uzbrukumus un 5. minūtē bumba nonāca grieķu vārtos, tomēr tiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. Turpinājumā labas izdevības izcelties radās Marko Roisam, kuram šis bija pirmais mačs šajā finālturnīrā, nedaudz pietrūka veterānam Miroslavam Klozem, pavirši uzsita Mesuts Ezils, bet labi tālsitieni padevās Andrē Širlem un Sami Kediram. Grieķijas izlases vārtsargu Mihali Sifaki neizdevās pārspēt līdz pat 39. minūtei, kad teicams tālsitiens padevās Vācijas komandas kapteinim Filipam Lāmam - 1:0.

Mača 55. minūtē grieķi noorganizēja lielisku pretuzbrukumu un pēc Dimitra Salpingida piespēles izlīdzinājumu panāca Giorgos Samaras - 1:1. Tomēr turpinājumā laukumā dominēja Vācijas futbolisti, kuriem 13 minūšu laikā izdevās gūt trīs vārtus. 61. minūtē no tuva attāluma bumba Grieķijas izlases vārtos trieca Kedira - 2:1, 68. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sita Kloze - 3:1, bet vēl pēc sešām minūtēm Roiss panāca jau 4:1 Vācijas valstsvienības labā. Tomēr 89. minūtē grieķi vienus vārtus atspēlēja, kad par Džeroma Boatenga spēli ar roku savā soda laukumā uz Vācijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Salpingidis - 4:2.

Atgādinām, ka ceturtdien pirmajā ceturtdaļfinālā Portugāles futbolisti ar 1:0 uzvarēja Čehijas valstsvienību.

Sestdien ceturtdaļfināla maču aizvadīs Spānijas un Francijas izlases, bet svētdien pēdējo pusfinālistu noskaidros Anglijas un Itālijas futbolisti.