07.10.2015. 09:12
Vācijas futbola leģenda Gerds Millers sirgst ar Alcheimera slimību un kopš februāra intensīvi ārstējas, otrdien paziņoja viņa bijušais klubs Minhenes «Bayern», kurā pēc futbolista karjeras beigām Millers strādāja par jauniešu treneri.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Minhenes klubs par slimību paziņoja mēnesi pirms Millera 70. dzimšanas dienas, informējot, ka jubilejas oficiālas atzīmēšanas nebūs.

Millers ārstējas kādā no klīnikām un klubs viņam sniedz nepieciešamo atbalstu.

Karjeras laikā Millers guva 68 vārtus 62 spēlēs VFR izlases rindās. 1970. gada Pasaules kausa finālturnīrā viņš iesita desmit vārtus, pēc tam saņemot «Zelta bumbu» kā gada pasaules labākais futbolists. Savukārt 1974. gada PK finālā Millers iesita uzvaru nesošos vārtus, nodrošinot VFR izlasei čempionu titulu.

Klubu līmenī Millers guva vairāk par 650 vārtiem. 1972. gadā viņš dažādos turnīros iesita 85 vārtus, kas 40 gadus bija absolūts rekords, līdz 2012. gadā to pārspēja Lionels Mesi no Argentīnas izlases un «Barcelona» komandas.

Millers ilgus gadus bija Vācijas izlases visu laiku labākais vārtu guvējs ar 68 precīziem sitieniem, līdz viņu 2014. gadā pārspēja Miroslavs Kloze, kurš vārtsargus nacionālajā izlasē ir pārspējis 71 reizi.

Alcheimera slimība izsauc smadzeņu darbības traucējumus, rada problēmas ar atmiņu, domāšanu un personas uzvedību.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties