28.06.2012. 15:26
Eiropas čempionātā futbolā, kas risinās Polijā un Ukrainā, šodien tiek aizvadīta otrā pusfināla spēle, kurā Vācijas izlase spēkosies ar 2006.gada Pasaules kausa ieguvēju Itāliju.

Mačs Varšavā sāksies plkst.21.45 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Apakšgrupu turnīra pirmajā kārtā Vācijas izlase ar rezultātu 1:0 uzvarēja Portugāli, nākamajā spēlē ar 2:1 pārspēja Nīderlandi, bet pēdējā, trešajā, cīņā ar 2:1 uzvarēja arī Dāniju. Ar maksimāli iespējamajiem deviņiem punktiem Vācijas izlase B grupā ieņēma pirmo vietu, bet vēlāk ceturtdaļfinālā ar 4:2 uzvarēja Grieķiju.

Savukārt Itālijas futbolisti apakšgrupu sacensību pirmajās divās kārtās cīnījās neizšķirti 1:1 attiecīgi ar Spāniju un Horvātiju, bet trešajā spēlē ar 2:0 pieveica Īrijas valstsvienību. Ar pieciem punktiem Itālijas izlase ierindojās C grupas otrajā pozīcijā, bet ceturtdaļfināla cīņā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pieveica Anglijas valstsvienību.

Kā ziņots, pirmajā pusfināla spēlē trešdien pašreizējā pasaules un Eiropas čempionvienība Spānija pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārspēja Portugāli.

Pēc uzvaras 2008.gada Eiropas čempionātā un 2010.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā Spānijas izlase var kļūt par pirmo nacionālo futbola vienību vēsturē, kas uzvarējusi trīs galvenajos starptautiskajos turnīros pēc kārtas. Tāpat līdz šim neviena izlase nav pratusi uzvarēt divos Eiropas čempionātos pēc kārtas.

Finālspēle paredzēta svētdien, 1.jūlijā, Kijevas Olimpiskajā stadionā. Pirms četriem gadiem Eiropas futbola čempionāta finālā Spānija ar 1:0 pārspēja Vāciju.