22.01.2015. 21:41
Šovakar pasaules čempionātā handbolā tika aizvadītas C un D apakšgrupu piektās spēles. Pagalam neveiksmīgu spēli aizvadīja Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islande, piedzīvojot negaidītu sagrāvi pret Čehiju, bet astotdaļfinālam kvalificējās Vācija, Polija un Dānija.

C apakšgrupā pēc līdzīgām pirmajām minūtēm Islandes un Čehijas spēlē (2:2), turpinājums islandiešiem bija katastrofāls – nākamās desmit minūtes tika zaudētas ar 2:10, nostādot sevi pagalam sliktā situācijā – 4:12. Turklāt Islandei nebija pretargumentu , kā apturēt pretiniekus un uzlabot savu veikumu. Čehi saimniekoja laukumā, puslaika pēdējās sekundēs Islande ielaida kārtējos vārtus un deficīts pirmoreiz sasniedza desmit vārtus – 11:21.

Būtiski nekas nemainījās arī otrajā puslaikā. Lai gan vienubrīd Islande spēja pievilkt līdz -7, tuvāk čehi nelaida. Spēli islandieši zaudēja ar 25:36, ļaujot Čehijai tikt pie pirmā panākuma un pamatīgi sarežģījot sev iekļūšanu astotdaļfinālā. Aleksandram Pētersonam šajā mačā četri vārti.

Pēdējā grupu turnīra kārtā jātiekas ar Ēģipti, kamēr čehiem ir relatīvi vājāks pretinieks – pēdējā vietā esošā Alžīrija. Ja čehi savu spēli uzvarēs, tad arī islandiešiem ir jāuzvar. Šovakar ar 32:26 alžīriešus apspēlēja Francija, tiekot pie trešā panākuma.

Vēl vienā spēlē šajā grupā sacentās Zviedrija un Ēģipte. Praktiski visu pirmo puslaiku rezultāts pieauga punkts punktā. Vienubrīd gan zviedriem izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru, taču ēģiptieši to likvidēja un puslaiks tika noslēgts neizšķirti – 10:10.

Otrā puslaika sākumā Ēģiptei izdevās gūt trīs vārtus pēc kārtas un panākt 13:10, bet vēlāk savu pārsvaru palielināt arī līdz četriem vārtiem – 15:11, 16:12, 17:13. Zviedrijas izlases treneriem neatlika nekas cits kā pieprasīt minūtes pārtraukumu, lai mēģinātu lauzt cīņas gaitu. 14 minūtes līdz spēles beigām zviedru deficīts sasniedza pat piecus vārtus (18:23), taču labi nospēlējot aizsardzībā nākamajās desmit minūtēs pretinieki ne tikai tika panākti, bet arī apsteigti – 25:24. Tomēr uzvaru Zviedrijai neizdevās izcīnīt – Ahmeds Elahmars nodrošināja ēģiptiešiem neizšķirtu – 25:25.

Aizraujošākajā D grupas cīņā tikās grupas līdere Vācija un Argentīna, kas jau pašā turnīra sākumā pārsteidza daudzus, izcīnot sensacionālu neizšķirtu pret Dāniju. Spēles sākums izvērtās līdzīgs, bet ar nelielu vāciešu pārsvaru, kas ļāva turēties vadībā ar 1-2 vārtu pārsvaru, bet epizodiski argentīniešiem izdevās izlīdzināt rezultātu. Puslaika beigu daļā pēc Federiko Pizaro rezultatīvā uzbrukuma Argentīna pirmoreiz izvirzījās arī vadībā, vēlāk panāca arī +2, bet puslaiku noslēdza ar 14:13.

Pēc pārtraukuma iniciatīvu pārņēma Vācijas handbolisti, ātri atgūstot vadību, kas svārstījās dažu vārtu robežās. Lai gan Argentīnai, tuvojoties puslaika vidum, izdevās panākt neizšķirtu, tas notika tikai uz īsu brīdi – pie rezultāta 19:19 vācieši guva trīs vārtus pēc kārtas – 22:19. Spēles izskaņā vācieši itin prasmīgi spēja noturēt iekrāto pārsvaru un pat to vēl vairāk palielināja, uzvarot ar 28:23.

Polijas handbolisti savukārt izcīnīja vieglu uzvaru pār pastarīti Saūda Arābiju. Jau pēc pirmā puslaika poļu pārsvars bija pārliecinošs (17:6) un arī spēles otrajā daļā Polijas pārliecinoši nodemonstrēja savu pārākumu, izcīnot graujošu uzvaru 32:13.

Otro panākumu savā rēķinā ierakstīja Dānijas handbolisti, kas praktiski visu spēli atradās vadībā pret Krieviju un beigu beigās izcīnīja uzvaru ar 31:28. Šodien astotdaļfinālam kvalificējās uzreiz trīs D grupas komandas – Vācija, Polija un Dānija, bet ceturtā komanda tiks noskaidrota 24.janvārī, kad savā starpā sacentīsies Argentīna un Krievija. Argentīniešiem der arī neizšķirts.

Šobrīd astotdaļfinālam kvalificējušās Spānija, Katara, Slovēnija, Horvātija, Maķedonija, Austrija, Zviedrija, Francija, Ēģipte, Vācija, Dānija un Polija. Uz vietu tajā vēl cerības saglabā arī Brazīlija, Baltkrievija, Čīle, Tunisija, Bosnija, Islande, Čehija, Argentīna un Krievija.

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulasSpēlētāju statistika

Izmantotie resursi:Handball World Championship 2015 in QatarLatvijas Handbola federācija - Handball.lv

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230