12.09.2015. 23:23
Šovakar Polijas pilsētā Babimostā notiekošajā starptautiskajā florbola turnīrā sievietēm "Polish Open" pie pirmās uzvaras tika Latvijas izlase, kas sīvā cīņā ar 7:5 pārspēja Vācijas valstsvienību. Vāciešu vārtos veselas četras bumbiņas sabēra Monika Džigure.

Latvijas izlases florbolistes jau pašā spēles sākumā, ievērojot sava trenera Jurija Fedulova norādījumu, sedza vācietes pa visu laukumu, cenšoties pie pirmās iespējas atņemt pretiniecēm bumbiņu. Taktika deva rezultātus – 7.minūtē Paula Egle atbruņoja vācietes tieši viņu vārtu priekšā un nekavējoties iemeta golu – 1:0. Drīz pēc tam sākās mūsu izlases debitantes Monikas Džigures zvaigžņu stunda – vēl pirmajā trešdaļā viņa trīs reizes pārtvēra bumbiņu, uzreiz pēc tam gūstot vārtus – 4:0. Otro periodu apņēmīgāk sāka vācietes, kuras nepilnu sešu minūšu laikā divus vārtus atguva 2:4. 27.minūtē Ievas Priedes piespēle sasniedza Džiguri, kura jau ceturto reizi sarūgtināja Vācijas izlases vārtsardzi, panākot 5:2. Līdz otrajam pārtraukumam pretinieces guva vēl divus vārtus, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 5:4.

Pēdējā periodā rezultāts ilgi nemainījās, bet 50.minūtē Inga Ametere laukuma vidusdaļā pārtvēra bumbiņu, strauji izgāja pa kreiso malu un raidīja to tieši vārtu tālākajā augšējā stūrī – 6:4. Tāds rezultāts noturējās līdz spēles pēdējai minūtei, kad Evitas Rudzītes perfektu piespēli vārtu guvumā pārvērta Paula Egle – 7:4. Pēc dažām sekundēm vācietes vienus vārtus atguva (5:7), bet atņemt uzvaru mūsu izlasei tā nespēja – 7:5.

Pēc mača tika izpildīta pēcspēles metienu sērija. Mūsu vārtsardze atvairīja divus no trim pretinieču metieniem, bet vāciešu vārtsardze spēja neitralizēt visus trīs raidījumus – Vancānes, Egles un Kraujas metienus. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina Evitu Rudzīti. Šīs dienas otrajā spēlē norvēģietes cīnījās neizšķirti ar vācietēm (2:2). Norvēģijas un Polijas izlasei tagad ir pa trim punktiem, Latvijas valstsvienībai divi punkti, bet vācietes pie punktiem joprojām nav tikušas.

Izmantotie resursi:Latvijas Florbola savienība » LV »...

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga