31.07.2012. 17:50
Vācijas jātnieki otrdien Londonā izcīnīja divas zelta medaļas savai valstij, triumfējot komandu sacensībās jāšanas sportā un individuālajās sacīkstēs.

Trīs dienu kopvērtējumā Vācijas komandai tika piešķirti 133,70 punkti, sekoja Lielbritānija (138,20) – kārtējo reizi nepiepildījās mājinieku cerības uz augstākā kaluma godalgu. Sudraba medaļnieku komandas sastāvā piedalījās arī karalienes Elizabetes II mazmeita Sāra Filipsa. Pie bronzas medaļas tika Jaunzēlandes jātnieki – 144,4 punkti.

Tikmēr Vācijas komandas kapteinis Mihaels Jungs otrdien uzvarēja arī četru dienu individuālajās sacīkstēs. Jungs kļuvis par pirmo jāšanas sporta pārstāvi, kurš vienlaicīgi ir Eiropas, pasaules un olimpiskā čempiona titulu īpašnieks. Vācietis soda punktos ieguva 40,60 punktus.

Sudrabs ar 43,30 punktiem tika Zviedrijas sportistei Sārai Algotšonei, bet bronza Sandrai Auffartai no Vācijas, kura saņēma 44,80 soda punktus. Zviedrija tādējādi tika pie savas pirmās godalgas Londonas olimpiskajās spēlēs.

Līdz pat sacensību ceturtajai dienai Vācijas komandas pūrā bija tikai viena sudraba medaļa, bet otrdien rēķins papildināts ar jau minētājiem diviem zeltiem un bronzu jāšanas sportā, kā arī sudrabu kanoe airēšanas slalomā vieniniekiem.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048