05.09.2015. 18:18

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Mārtiņš Meiers, kurš guva 15 punktus. Viņam ar 14 punktiem piebalsoja Kristaps Janičenoks, kamēr 13 un 12 punktus guva attiecīgi Dairis Bertāns un Kaspars Bērziņš.

Lai gan spēles sākumā vadībā izvirzījās beļģi, tomēr nākamajā Latvijas izlases uzbrukumā precīzs no tālienes bija Kristaps Janičenoks, izvirzot mājiniekus vadībā ar 3:2. Turpinājumā pusotras minūtes laikā beļģi pieļāva divas kļūdas, kas latviešiem ļāva panākt vadību ar 7:2. Tomēr pēc veiksmīgiem pretuzbrukumiem beļģi jau panāca vadību ar 8:7.

Rolands Freimanis ar diviem precīziem soda metieniem atguva latviešiem vadību, bet uz īsu brīdi, jo jau nākamajā uzbrukumā Mets Lodžeskis viesus izvirzīja vadība (10:9). Pēc Kaspara Bērziņa un Daira Bertāna precīziem metieniem Latvijai jau četru punktu pārsvars (14:10), ko gan viesi sadeldēja mazāk kā minūtes laikā, panākot neizšķirtu 14:14.

Turpinājumā te viena, te otra komanda izvirzījās vadībā, līdz 42 sekundes pirms ceturtdaļas beigām Jānis Blūms ar precīziem soda metieniem panāca sešu punktu handikapu (23:17). Tāpat ar precīziem soda metieniem Blūms noslēdza pirmo ceturksni (25:19), savukārt Jāņa Timmas precīzais metiens pēdējā sekundē no laukuma vidus netika ieskaitīts.

Otrās ceturtdaļas sākumā Mārtiņs Meiers, realizējot divus soda metienus, pārsvaru palielināja uz deviņiem punktiem (28:19). Tiesa, arī viesi parādīja, ka var iemest no tālienes, kas pa spēkam bija Maksimam de Zēvam (22:28). Pēc tam Aksels Ervels latviešu pārsvaru sadeldēja līdz četriem punktiem (24:28), tomēr Meiers ar diviem precīziem divpunktu metieniem panāca astoņu punktu handikapu Latvijai (32:24).

Pusminūtes laikā Džonatans Tabu un Bertāns apmainījās ar precīziem metieniem, rezultāta tablo vēstot 34:26 Latvijas labā, bet puslaika vidū Ervels panāca 28:34. Gandrīz divas minūtes izlases punktus nespēja gūt punktus, ko ar precīzu metienu pārtrauca Kaspars Bērziņš (36:28), tomēr pēc mirkļa de Zēvs divus punktus atguva (30:36), bet vēl nedaudz vēlāk Ervels iemeta tālmetienu, panākot jau trīs punktu atstatumu (33:36).

Pēc Bagatska pieprasītā pārtraukuma nedaudz izdevās nobremzēt beļģu uzbrukumus un minūti pirms puslaika beigām Freimanis atjaunoja piecu punktu pārsvaru (38:33). Turpinājumā beļģi guva divus punktus, bet Bertāns bija precīzs no soda metienu līnijas, bet pirmo puslaiku ar precīzu divpunktu metienu noslēdza Sems van Rosoms, sadeldējot latviešu pārsvaru līdz diviem punktiem (38:40).

Otrā puslaika sākumā Lodžeskis jau panāca izlīdzinājumu 40:40, bet atkal precīzs bija Meiers (42:40). Ar precīzu soda metienu Lodžeskis vienu punktu atguva, bet van Rosoms jau izvirzīja vadībā beļģus (43:42). Turpinājumā beļģi divas minūtes nespēja gūt punktus, ko izmantoja Latvijas izlase, panākot 48:43. Tiesa, van Rosoms un Tabu ātri izlīdzināja rezultātu un pārņēma vadību (50:48). Tomēr Bērziņš bija precīzs no soda metiena līnijas un atkal rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu (50:50).

Lai gan beļģi pieļāva daudz kļūdu, tomēr Latvija nespēja panākt vadību, kas gan izdevās pretiniekiem (52:50). Aiznākamajā Beļģijas izlases uzbrukumā vēl lielāku pārsvaru viesiem panākt neļāva Bērziņš, kurš efektīgi nobloķēja pretinieku, bet pēc tam bija precīzs no soda metienu līnijas (51:52).

Ceturto spēles ceturksni ar precīzu tālmetienu atklāja Janičenoks, tiesa atkal beļģi izlīdzināja rezultātu (54:54). Minūti vēlāk ar ļoti tālu metienu Bertāns atkal mājiniekus izvirzīja vadībā, kamēr viesi no tālienes bija neprecīzi. Līdzjutēju atbalstīti latvieši devās uz priekšu, kā rezultātā Janičenoks atkal trāpīja «trejaci», kā arī ieguva tiesības izpildīt soda metienu, ko realizēja, panākot septiņu punktu pārsvaru (61:54).

Beļģi gan divus punktus atguva, tomēr atkal Latvijas basketbolisti bija precīzi no tālienes, Freimanim panākot jau 64:56, bet desmit punktu handikapu latviešiem nodrošināja Timma (66:56). Savukārt četras minūtes pirms pamatlaika beigām Mareks Mejeris jau panāca 11 punktu atstatumu (69:58). Vēl divas minūtes vēlāk viesi pietuvojās līdz deviņiem punktiem (63:72), pie tam piektās personiskās piezīmes dēļ laukums bija jāpamet Bērziņam.

Lai nomierinātu komandu, Bagatskis pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas deva rezultātu, jo starpība turējās 7-9 punktu robežās par labu Latvijai. Turpretī beļģi nervozi aizvadīja mača nogali, uzvaru ar 78:67 izcīnot Latvijai.

Vēlāk, plkst.21 «Arēnā Rīga» sāksies mačs starp Lietuvas un Ukrainas basketbolistiem.

Jau vēstīts, ka Čehijas valstsvienība turnīra atklāšanas mačā ar 80:57 uzveica Igauniju.

Pēc spēles ar Beļģijas komandu Latvijai svētdien paredzēts duelis ar principiālo pretinieci Lietuvu. Pēc tam sekos mači ar Čehiju (7. septembris), Ukrainu (9. septembris) un Igauniju (10. septembris).

Šā gada divas Eiropas čempionāta finālistes automātiski kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Izlasēm, kas ierindosies no 3. līdz 7. vietai, būs iespēja piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

«Eurobasket2015» sākotnēji vajadzēja norisināties Ukrainā. Tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa («FIBA Europe») izšķīrās to atcelt. Vēlāk FIBA pieņēma vēl nebijušu lēmumu - rīkot Eiropas čempionātu četrās valstīs, bet izslēgšanas turnīrs tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Pēdējo reizi Latvija Eiropas čempionātu rīkoja tālajā 1937.gadā, kad turnīrā ierindojās sestajā vietā.

Eiropas čempionāts risināsies divos posmos:

1) grupas turnīrā katrai komandai 5 spēles (5.-10. septembris). Četru pirmo vietu ieguvēji kvalificējas izslēgšanas turnīram, 5. un 6. vietas ieguvēji dodas mājās;

2) izslēgšanas turnīrs Lillē (12.-20. septembris): astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4, C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4), ceturtdaļfināls, pusfināls, pusfināls par 5.-8. vietu un spēles par 1. un 3. vietu. Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7. vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Eiropas čempionāta apakšgrupas

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 20:26 20:26

Rezultatīvākais Latvijas komandas rindās bija Mārtiņš Meiers, kas guva 15 punktus, bet 14 punktus pievienoja Kristaps Janičenoks.

20:20

Latvija izcīna pirmo uzvaru!!!!! Rezultāts - 78:67 Latvijas komandas labā!

20:19

Pēdējās sekundēs līdzjutēji ceļās kājās un skandina «Latvija, Latvija».

20:15

Atlikusi minūte līdz mača beigām. Rezultāts 76:67 Latvijas komandas labā.

20:13

Divas minūtes līdz mača beigām Latvija atrodas vadībā ar 72:65.

20:11

Arī Kaspars Bērziņš saņem piekto piezīmi un pamet laukumu. Bērziņš šovakar guva 12 punktus.

20:10

Trīs minūtes līdz spēles beigām Janičenoks ar trīspunktu metienu panāk 12 punktu pārsvaru.

20:07

Janičenoks ar saviem trīnīšiem salauza spēli — Edgars Gaross (@EdgarsGaross)

20:04

Jānis Timma saņem piekto piezīmi un pamet laukumu. Timma šajā mačā guva piecus punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

20:03

Piecas minūtes līdz spēles beigām rezultāts 67:58 mūsu izlases labā.

19:59

Arī Freimanis ielidina trīspunktu metienu un panāk astoņu punktu pārsvaru - 64:56.

19:57

Janičenoks turpina trīspunktu metienu maratonu. Kristaps trāpa tālmetienu un nopelna soda metienu, kuru veiksmīgi arī realizē. Latvija atrodas vadībā ar septiņiem punktiem - 61:54.

19:55

Dairis Bertāns ar vēl vienu trīnīti Latvijas komandu vadībā - 57:54.

19:53

Kristaps Janičenoks ar trīspunktu metienu pašās pirmajās 4/4 ceturtdaļas sekundēs Latviju izvirza vadībā - 54:52.

19:52

Trešās ceturtdaļas noslēgumā: Latvija 51 - Beļģija 52 — Basket.lv (@basketbols)

19:50

Trešā ceturtdaļa noslēgusies. Rezultāts pēc 30 nospēlētajām minūtēm ir 52:51 Beļģijas valstsvienības labā.

19:47

Šobrīd brīvāk un atraisītāk darbojās Beļģija. Latvijai otrajā spēles pusē pagalam neveicās ar 3 punktu metieniem.

19:45

Divas minūtes un 24 sekundes līdz 3/4 ceturtdaļas beigām rezultāts neizšķirts 50:50.

19:44

«Arēnā Rīga» fantastiska atmosfēra. Līdzjutēji skaļi un kaislīgi atbalsta Latvijas valstsvienību.

19:42

Van Rossoms realizē divus soda metienus un vēl reiz izvirza Beļģijas komandu vadībā. Beļģija guvusi jau septiņus punktus pēc kārtas.

19:41

Latvija nespēj izmantot ātro pretuzbrukumu un kļūdās. Džonatans Tabū ar ātru uzbrukumu panāk neizšķirtu - 48:48.

19:37

Jānis Strēlnieks ar fantastiskāko caurgājienu, apspēlējot divus pretiniekus, gūst divus punktus un panāk 46:43 Latvijas izlases labā.

19:34

Beļģijas izlase pēc ilgāka laika izvirzās vadībā. Precīzs no caurgājiena bija Sems Van Rossoms. Rezultāts 43:42 Beļģijas komandas labā.

19:32

Pirmajā pusotrā minūtē Latvijas basketbolisti nopelna trīs personiskās piezīmes. Rezultāts 42:41 Latvijas izlases labā.

19:28

Valstsvienības atgriežas laukumā! Spēle atsākusies.

19:18

Tagad visu izšķirs fiziskā sagatavotība un Strēlnieka spēle,jo rezerves nav lielas.— OvertimeTV (@ValdisValters)

19:18

Lietuvieši vecrīgā! Prieks redzēt Rīgu, baudām svētkus!!! Skaties pirmdien — Reinis Ošenieks (@rainocean)

19:15

Rezultatīvākais pirms pārtraukuma Latvijas komandas rindās ar 10 punktiem ir Dairis Bertāns, bet Kaspars Bērziņš izcēlies ar 9 punktiem. Savukārt Beļģijas izlasē labākais ar 9 punktiem ir Aksels Hervels.

19:13

Otrā ceturtdaļa noslēgusies, abas komandas dodas uz 15 minūšu pārtraukumu! Latvija šobrīd atrodas vadībā ar diviem punktiem - 40:38.

19:10

Beļģija pagaidām neizskatās ka var uzvarēt.— OvertimeTV (@ValdisValters)

19:07

Divas minūtes līdz otrās ceturtdaļas beigām Aksels Harvels panākt trīs punktu deficītu - 33:36.

19:05

Slightly obstructed view. — Adam Papageorgiou (@adamosgp)

19:03

Līdz otrās ceturtdaļas beigām atlikušas četras minūtes. Latvija atrodas vadībā ar sešiem punktiem - 34:28.

19:01

Rezultatīvākais līdz šim Latvijas komandas rindās ir Dairis Bertāns, kas guvis 8 punktus. Savukārt beļģiem labākais ar 6 punktiem ir Mets Lodžeskis.

18:57

Pirmajās divās minūtēs nevienai no komandām nevedas ar punktu gūšanu. Rezultāts šobrīd 30:24 Latvijas valstsvienības labā.

18:52

Otrā ceturtdaļa atsākusies!

18:51

JĀNIS TIMMA no Krāslavas iemet 3pts pēdējā sekundē - BRAVO! — Artūrs Suhanovs (@archhiijs)

18:48

Jānis Timma nepilnu vienu sekundi līdz pirmās ceturtdaļas beigām iemet no laukuma centra, panākot 28:19 Latvijas izlases labā!

18:45

Minūti līdz pirmās ceturtdaļas beigām mūsējie atrodas vadībā ar 21:17.

18:44

Sarauj Latvija! — Krišs Haferbergs (@KrishHaferbergs)

18:42

Līdz pirmās ceturtdaļas beigām atlikušas trīs minūtes. Latvija atrodas vadībā ar 16:14.

18:40

Bertāna un Bērziņa tālmetieni izvirza atkal Latviju vadībā - 14:10.

18:37

Beļģija sasparojas un spēj izvirzīties vadībā ar 8:7. Pirmajā ceturtdaļā vēl jāspēlē 5 minūtes un 45 sekundes.

18:37

A photo posted by Davis Bertans (@dbertans_42) on Sep 5, 2015 at 8:31am PDT

18:35

Bertāns ielidina vēl vienu trīnīti un Latvija panāk 7 pret 2.

18:32

Janičenoks ar trīspunktu metienu gūst pirmos punktus Latvijas izlases rindās. Rezultāts 3:2 Latvijas labā.

18:31

Spēle sākusies!

18:31

Arī viens no pasaules labākajiem dankeriem ieradies atbalstīt Latvijas valstsvienību — Basket.lv (@basketbols)

18:21

Latvijas izlases starta piecinieks: Bertāns, Strēlnieks, Janičenoks, Freimanis un Bērziņš.

18:19

Abu komandu spēlētāji iesildās. Eiropas čempionāts mūsu komandai tūdaļ sāksies!

17:56

48 minūšu gatavība. - — Gatis Kreceris (@kreceris)