22.07.2016. 17:05
Latvijas olimpiskā komiteja publiskojusi mūsu delegācijas izlidošanas grafiku uz 5.-21. augusta Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Komandas jaunākā dalībniece Ketija Birzule (burāšana) dosies jau 23. jūlijā, savukārt četrkārtējā Eiropas čempione Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa) izlidos tikai 15. augustā.

Latvijas sportistiem olimpiskie starti ir atšķirīgos laikos, katram ir sava pieeja gatavošanās un noskaņošanās procesā, līdz ar to visa komanda nelido kopā. Jau tagad var noskaidrot, ka Rio spēļu atklāšanas ceremonijā nepiedalīsies sportisti, kuri izlidos vēlāk - kanoe airētājs Dagnis Iļjins, smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, riteņbraucējs Edžus Treimanis, maratoniste Jeļena Prokopčuka, soļotāja Agnese Pastare, cīkstone Anastasija Grigorjeva. Izlidošanas grafiks vēl tiks papildināts ar pārējiem sportistiem un personālu. Iespējams, ka daži uzvārdi šeit neparādīsies, piemēram, mūsu maratoniste Ariana Hilborna mīt tālajā Arizonā.

Sākotnēji tika lēsts, ka 25. jūlijā kā pirmā dosies pērnā gada Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa (septiņcīņa), taču nu viņai priekšā aizsteigusies mūsu komandas jaunākā dalībniece Ketija Birzule (burāšana), kura atļaujas izlidot jau 23. datumā. Jūlijā paspēs aizlidot arī šķēpmetējas Madara Palameika un Sinta Ozoliņa, bet lielākā daļa no dzimtenes atvadīsies augustā. Pārsvarā tiks lidots caur Lisabonu, bet vienā gadījumā ceļošana notiks caur Parīzi.

Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija sāksies 6. augustā plkst. 2:00 pēc Latvijas laika. No mūsējiem pirmie uz starta dosies šosejas riteņbraucēji Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins (6. augusts), savukārt kā pēdējais uzstāsies maratonists Valērijs Žolnerovičs (21. augusts).

Izmantotie resursi:Latvijas Olimpiskā komitejaVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties