24.08.2014. 14:18
WNBA izslēgšanas spēles rit pilnā sparā. "Minnesota Lynx" basketbolistes svētdienas, 24. augusta, rītā pēc Latvijas laika apspēlēja Bekijas Hemonas pārstāvēto "San Antonio Stars" komandu un kļuva par pirmajām Rietumu konferences finālistēm. Sidnijas Kārteres pārstāvētā "Indiana Fever" vienība nodrošināja vietu Austrumu finālā.

Indianapolisas klubs pirmajā spēlē savā laukumā uzvarēja Vašingtonu ar rezultātu 78:73. Atbildes cīņā galvaspilsētā “Fever” vēlreiz pieveica “Mystics” ar piecu punktu pārsvaru, šoreiz pagarinājumā, sērijā līdz divām uzvarām apspēlējot sāncenses ar 2-0.

Latvijas čempione Sidnija Kārtere nevarēja spēlēt labās kājas potītes savainojuma dēļ. Cita bijusī “TTT Rīga” spēlētāja Šavonte Zelosa uzvarētāju rindās spēlēja 33:40 minūtes, guva astoņus punktus un saņēma piecas personiskās piezīmes.

“Fever” (sezonas bilance 18-18) līdere Tamika Kečingsa kļuva par visu laiku rezultatīvāko WNBA “play-off” spēlētāju, uzvarā pār “Mystics” gūstot 26 punktus un savācot 11 atlēkušās bumbas. Viņa apsteidza līdzšinējo izslēgšanas spēļu karalieni Līzu Lesliju arī atlēkušo bumbu vākšanā.

Vašingtonas rindās pamatcentra funkcijas veica jaunā Beļģijas centra spēlētāja Emma Mēsemana (Meesseman). Laukumā pavadītajās 35 minūtēs viņa guva astoņus punktus un izcīnīja 10 bumbas zem groziem. “Tennessee” absolvente Kara Lousone izcēlās ar 20 punktiem.

Austrumu finālā “Fever” spēlēs pret “Chicago Sky” un “Atlanta Dream” divkaujas uzvarētājām.

San Antonio saspēles vadītāja Bekija Hemona sestdienas vakarā aizvadīja pēdējo spēli karjerā, jo viņas pārstāvētā “Stars” vienība savā laukumā atzina “Minnesota Lynx” pārākumu ar 89:94. Pirmajā spēlē Mineapolē “lūsenes” pieveica “zvaigznes” ar rezultātu 88:84.

Hemona karjeras pēdējā spēlē 25:55 minūtēs guva 12 punktus (2p 2/4, 3p 1/1, 1p 5/5), izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārķēra divas bumbas. Viņas kolēģes Keila Makbraida un Deniela Adamsa divatā sameta 48 punktus, taču sērijas izlīdzinājumam ar to nepietika.

Izcilu spēli aizvadīja “Lynx” saspēles vadītāja Linsija Veilena. Minesotas zvaigzne guva 31 punktu, izcīnīja septiņas bumbas zem groziem un izdarīja četras rezultatīvas piespēles. WNBA regulārās sezonas vērtīgākā spēlētāja Maja Mūra pievienoja 16 punktus, savāca astoņas atlēkušās bumbas un izdarīja 10 rezultatīvas piespēles. Divas bumbas vairāk un Majai būtu “triple-double”.

Rietumu finālā “Lynx” pretinieces būs “Phoenix Mercury” un “Los Angeles Sparks” dueļa veiksminieces. Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētais Fīniksas klubs sērijā līdz divām uzvarām atrodas vadībā ar 1-0.

Hemona karjeru turpinās NBA čempionvienībā “San Antonio Spurs”, veicot Grega Popoviča palīga pienākumus.

Izmantotie resursi:WNBA.com: Becky Hammon Leaves Legacy in Final...

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801