02.02.2015. 13:02
Uz Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta amatu palikuši četri kandidāti, jo francūzis Žeroms Šampēns nav ieguvis pietiekamu atbalstu starptautiskajā vidē un no kandidēšanas izslēgts.

29. maijā norisināsies FIFA prezidenta vēlēšanas,un ar katru brīdi aizvien vairāk nobriest pārmaiņas. Seps Blaters bijis amatā no 1998. gada un gatavs kandidēt atkal, tomēr 78 gadus vecajam šveicietim uzradušies pietiekami nopietni kandidāti.

Viens no tiem bija franču diplomāts Žeroms Šampēns, kurš konsultējis futbolu, strādājot FIFA dažādos amatos no 1999. līdz 2010. gadam. Tomēr Šampēns nav ieguvis pietiekamu atbalstu savai kandidatūrai. Kandidātiem nepieciešams vismaz piecu federāciju atbalsts, bet Šampēnam bija izdevies pārliecināt tikai trīs.

Šampēns atklāti kritizējis pašreizējo organizācijas vadību jau iepriekš un arī tagad pēc savas izslēgšanas no kandidēšanas: "Institūcijas mobilizējās, lai izslēgtu vienīgo neatkarīgo kandidātu."

Pārējie trīs kandidāti uz FIFA prezidenta amatu ir Jordānijas princis Ali, Nīderlandes futbola federācijas vadītājs Mihaels van Prāgs un leģendārais portugāļu futbolists Luišs Figu.

Izmantotie resursi:BBCTrubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties