31.12.2013. 15:40
Latvijas vīriešu handbola izlase nosaukusi sastāvu 2. janvāra 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra izbraukuma spēlei ar Bosniju un Hercegovinu. Uz to mūsējie dosies 14 spēlētāju sastāvā.

Diemžēl savainojumus pēdējā Rīgas Domes kausa spēlē pret Slovākiju ieguva vārtsargs Edgars Kukša (potīte), malējie spēlētāji Ēriks Blūms (celis) un Oskars Arājs (papēdis). Nosauktajiem spēlētājiem bez sporta būs jāiztiek 3-6 nedēļas. Savainoti ir arī saspēles vadītāji Ģirts Lilienfelds un Austris Tuminskis, bet mācību dēļ vēl nevarēs palīdzēt Māris Veršakovs.

Uz Bosniju un Hercegovinu dosimies ar vienu kreiso malu Kristapu Enci, bet ar trīs līnijas spēlētājiem - Ingaru Dudi, Uldi Lībergu un Eināru Kiršteinu. Vārtsargi Artūrs Kuģis, Raitis Puriņš, ārējie spēlētāji Aivis Jurdžs, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Elvijs Borodovskis, Evars Klešniks, Dainis Krištopāns, labie malējie - Jānis Pavlovičs un Andis Ērmanis.

Pēc Rīgas Domes kausa izcīņas treniņus Latvijas izlase aizvadīja jaunajā sporta hallē Salaspilī. Šodien komanda kopīgi sagaidīs Jauno gadu, bet jau 1. janvāra agrā rītā no lidostas Rīgas sāks ceļu uz Belgradu, no kurienes ar autobusu dosies tālāk uz Sarajevu.

"Mums vajadzētu mierīgi spēlēt savu spēli," sarunā ar LTV1 atzina Latvijas izlases galvenais treneris Valdis Labanovskis. "Noteikti neskrieties ar viņiem. Ja ir iespēja, tad spēlēt ātros pretuzbrukumus. Ar labu aizsardzību un vienkāršiem pretuzbrukumiem būtu veids, kā uzvarēt."

Šajos mačos Latvijas izlasei palīdzēs uzbrukuma līderi Aivis Jurdžs (13 vārti) un Dainis Krištopāns (14 vārti). "Iesākām labi, bet nekas vēl nav sasniegts," LTV1 stāsta Jurdžs. "Pēc spēlēm ar Bosniju varēsim jau skatīties tālāk."

Bosnijas un Hercegovinas sastāvā ar 15 vārtiem rezultatīvākais šajos mačos bija Vācijas 1. bundeslīgas kluba "TV Emsdetten" spēlētājs Nikola Prise. Pretinieku izlases sastāvā no pasaules spēcīgākās līgas kopumā ir trīs spēlētāji - vēl "TV Emsdetten" sastāvā spēlē Faruks Halilbegovičs, bet Jurdža "ThSV Eisenach" - Faruks Vrazaličs.

Gan Latvijas, gan Bosnijas un Hercegovinas izlase kvalifikācijas turnīru iesāka ar divām uzvarām pār Portugāli un Igauniju. Līdere, pateicoties labākai gūto un zaudētu vārtu attiecībai, ir Latvija. Nākamajā kvalifikācijas kārtā iekļūs tikai grupas uzvarētāja.

Jau 5. janvārī Latvijas izlase ar Bosniju un Hercegovinu spēlēs Dobelē, 8. janvārī tur uzņem Portugāli, bet cikls tiks noslēgts 11. janvārī izbraukumā Igaunijā.

Latvijas vīriešu izlase: Andis Ērmanis (Dobeles Tenax), Einārs Kiršteins, Artis Kurmēns, Artūrs Lazdiņš, Raitis Puriņš (Celtnieks/LSPA), Elvijs Borodovskis (HSV Bad Blankenburg, Vācija), Ingars Dude (Istres, Francija), Kristaps Ence, (HSG Nienburg, Vācija), Aivis Jurdžs (ThSV Eisenach, Vācija), Evars Klešniks (HSG Wetzlar, Vācija), Dainis Krištopāns (Tatran Prešov, Slovākija), Artūrs Kuģis (SV Beckdorf, Vācija), Uldis Lībergs (Drammen, Norvēģija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord, Norvēģija)Galvenais treneris: Valdis LabanovskisTreneris: Dmitrijs Bražņikovs

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lvTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties