01.08.2014. 16:08
Latvija un vēl septiņas citas valstis kandidē uz 2015.gada Eiropas čempionātā basketbolā vīriešiem uzņemšanu, piektdien apstiprinājusi Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Europe).Latvijas puse pieteikusies...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Latvijas puse pieteikusies rīkot vienas turnīra apakšgrupas spēles.

Tāpat uz sacensību rīkošanu pretendē Francijas, Horvātijas, Izraēlas, Polijas, Somijas, Turcijas un Vācijas basketbola federācijas, tomēr plašākas pieteikumu detaļas un tas, uz cik lielu daļu turnīra attiecīgās valstis pretendē, netiek izpausts.

Tik liels pieteikumu skaits viena turnīra uzņemšanai nav pieredzēts kopš 2002.gada, kad FIBA Europe sāka patstāvīgu darbību. Sākotnēju interesi par spēļu rīkošanu bija paudušas pat 16 valstis.

Lai sniegtu visas nepieciešamās finansiālās garantijas un nokārtotu citus juridiskos jautājumus, federācijām ir dots laiks līdz 15.augustam, bet tuvākajās nedēļās uz valstīm vīzītē dosies FIBA Europe pārstāvji.

Daļa no kandidātēm (arī LBS) vēlas rīkot vienu grupas turnīru, daļa - grupas turnīru un fināldaļu. Konkursā piedalīsies tikai tās valstis, kuru komandas būs kvalificējušās finālturnīram. Pagaidām no minētajām tādas ir četras Pasaules kausa izcīņas dalībnieces - Francija, Horvātija, Somija un Turcija.

Sīkāka informācija par valstu pieteikumiem tiks publiskota 27.augustā, kad vienlaikus arī noslēgsies čempionāta kvalifikācijas turnīrs.

Eiropas čempionāta norise sākotnēji bija paredzēta Ukrainā, taču valstī uzliesmojušā politiskā un militārā konflikta dēļ FIBA Europe jaunā sasaukuma valde jūnijā nolēma pārcelt sacensības uz citu vietu.

Vienlaikus ar jauna konkursa izsludināšanu tika mainīta sacensību izspēles sistēma, atceļot otrā posma turnīrus. Pirmajā posmā notiks četri grupu turnīri, katrā piedaloties sešām komandām. Pa četrām labākajām kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, kas risināsies četrās kārtās - astotdaļfināls, ceturtdaļfināls, pusfināls un finālspēles.

Kā zināms, šonedēļ Nacionālā sporta padome un Ministru kabinets atbalstīja valsts finansējuma piešķiršanu licences iegādei sacensību rīkošanai 1,2 miljonu eiro apmērā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs notiks no 10. līdz 27.augustam. Latvija samēros spēkus ar Zviedrijas, Rumānijas un Slovākijas izlasēm.Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties