02.06.2015. 10:36
Latvijas vārtsarga Maksima Uvarenko pārstāvētā komanda Sofijas CSKA, kas ir titulētākais Bulgārijas klubs, vasarā zaudēs savu profesionālās komandas licenci, apstiprinājusi Bulgārijas Futbola federācija.

Sofijas CSKA finansiālās problēmas plašākā atklātībā nonāca šī gada pavasarī, kad bijušais "Ventspils" vārtsargs Maksims Uvarenko jau bija noslēdzis līgumu līdz 2016. gada vasarai. Klubs gan spēja izmaksāt algu parādus, taču tā nākotne visu pavasari bija uz lielas jautājuma zīmes, kuru nu noņēmusi Bulgārijas Futbola federācija, paziņojot, ka CSKA apelācija nav apmierināta un tā zaudēs savu profesionālā kluba licenci.

Tas nozīmē, ka nākamajā sezonā CSKA tiks izslēgta no augstākās līgas un varēs piedalīties tikai amatieru sacensībās Bulgārijas pēc spēka ceturtajā līgā. Federācijas lēmums gan vēl jāapstiprina Bulgārijas Futbola savienībai, taču tā, visticamāk, ir tikai formalitāte, kura tiks nokārtota jūnija vidū. Tāds pats liktenis sagaida Sofijas "Lokomotiv", kura zaudējusi arī savu nopelnīto vietu Eiropas līgā.

Uvarenko CSKA rindās aizvadīja trīs spēles un divās palika rezervē, kamēr Sofijas komanda aizvadīja ļoti vāju sezonas otro pusi un noslīdēja uz piekto vietu vietējā čempionātā. No Eirokausu zonas gan atpalikts tikai par trim punktiem, taču šobrīd tam vairs nav nozīms, jo Eirokausos komanda tik un tā nevarētu spēlēt.

CSKA ir Bulgārijas panākumiem bagātākais klubs, kurš vietējā čempionātā triumfējis 31 reizi, taču šobrīd tā parādu apjoms pārsniedz piecus miljonus eiro.

Izmantotie resursi:БФС - Апелативната комисия потвърди решенията...Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties