21.05.2015. 12:16
Latviešu lodes grūdējs Māris Urtāns sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par neveiksmīgo Eiropas čempionātu telpās un vēlreiz uzsvēra, ka visas sacensības ir pakārtotas tikai vienam galvenajam mērķim - nākamvasar aizbraukt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Gada sākumā Urtāns pirmoreiz kopš 2011. gada vasaras divreiz raidīja lodi tālāk par 20 metriem (janvāra beigās Kauņā - 20,37, bet marta sākumā - 20,28). Taču pēc dažām dienām Eiropas čempionātā telpās viņš pirmoreiz 20 gadu ilgās karjeras laikā palika bez rezultāta. "Muļķīgi teikt, bet vienkārši izvēlējos nepareizos apavus. Ar sektoru kaut kas nebija kārtībā, jo "nulles" dabūja vēl seši sportisti, tas nav normāli."

"Sacensībās sektori ir atšķirīgi,katram ir savas nianses, tādēļ lodes grūdējiem ir dažādi apavi. Es izvēlējos nepareizos, tādēļ vienkārši "negrieza kustību" un nevarēju noturēties sektorā. Uzdevums bija pirmajā grūdienā nofiksēt rezultātu. Cik varēja redzēt, lode piezemējās ap 19,80 metru atzīmi. Tas būtu bijis labi un turpinājumā būtu pavisam cita štelle, taču... nenoturējos sektorā," atceras Māris.

34 gadus vecais lodes grūdējs gan sevi tāpēc nešausta, jo laiks, kad viņš pārdzīvoja par katriem mačiem, ir pagājis. Šobrīd prātā ir tikai viens mērķis - kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Viss pārējais ir tikai ceļa posms, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. "Ja netikšu uz olimpiādi, tad gan būšu zaudējis visu, kā dēļ esmu strādājis, un varēšu pārdzīvot."

Lai gan pirms Eiropas čempionāta Urtāns atzina, ka labs sniegums tajā var atvērt durvis uz augsta līmeņa mačiem sezonas turpinājumā, pagaidām "nullīte" Prāgā nav iegāzusi. "Par pārsteigumu esmu ielūgts uz "World Challenge" sacensībām 23. maijā Dakarā, tādēļ nav iemesla sūdzēties. Pasaules rangā tomēr esmu gana augstu, tādēļ iespējas paveras. Kāds droši vien atteicās un es biju nākamais rindas kārtībā. Uz augstu rezultātu gan neceru. Piekritu piedalīties pēdējā brīdī. Ja izdosies aizgrūst tālāk par 19,50 metriem, būs OK."

Nākamnedēļ Urtāns piedalīsies "Rīgas kausu" sacensībās, kur konkurence solās būt ļoti sīva - lodes grūdēji no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Čehijas, kuri grūduši tālāk par 20 metriem. "Veselīga konkurence vienmēr nāk par labu. Ja vinnē, tad tas vairo pārliecību par saviem spēkiem. Latvijas mēroga mačos tā vairāk ir cīņa ar sevi. Pietrūkst gandarījuma, ir tikai medaļa."

Pasaules čempionāta normatīvs ir 20,45 metri, bet Riodežaneiro olimpiādei - par pieciem centimetriem tālāks. Māris secina, ka augstā latiņa ir rīkotāju izvēlētā politika, kas mudina samazināt dalībnieku skaitu sporta veidos. "Nav gan īsti saprotams, kā organizatori nosaka, kas skatītājus interesē un kas nē. Ja lodes grūšanas sacensību laikā stadionā ir 40 000 skatītāju, tad kā var pierādīt, ka lodes grūšanu tobrīd skatās tikai puse? Lielu lomu spēlē biznesa intereses. Acīmredzot organizatoriem ir izdevīgāk spēļu programmā ielikt beisbolu."CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties