18.04.2014. 19:06
Gatavojoties 2014. gada pasaules čempionātam, trešo zaudējumu trīs pārbaudes spēlēs šodien piedzīvoja Latvijas hokeja valstsvienība, ar 2:3 atzīstot Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās Krievijas izlases pārākumu. Mājinieku rindās izcēlās Roberts Bukarts un Juris Upītis, kurš realizēja skaitlisko vairākumu un guva savus pirmos vārtus Latvijas izlases kreklā, savukārt Rodrigo Laviņš uzstādīja jaunu rekordu, aizvadot 218. spēli.

Latvijas izlases hokejisti rezultātu atklāja 81. sekundē, izmantojot jau pirmo uzbrukumu. Sāncenšu zonā ielauzās Roberts Jekimovs, kuram izdarīt metienu no neērtā tvēriena traucēja krievu aizsargs. Laimīgā kārtā turpat blakus bija Roberts Bukarts, kurš netraucēts no tuvas distances trieca ripu zem Aleksandra Jerjomenko sargāto vārtu pārliktņa, panākot 1:0 un gūstot savus 17. vārtus valstsvienības rindās.

Arī pēc nonākšanas iedzinējos pārsvars piederēja viesiem, Krievijas izlases hokejistiem, un tas 12. minūtē deva rezultātu. Neizšķirtu panāca Sanktpēterburgas SKA uzbrucējs Vadims Šipačovs, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc Mihaila Varnakova neveiksmīgā mēģinājuma izcelties pēc Edgara Masaļska sargāto vārtu apslidošanas -, pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija 1:1.

Masaļskim darba netrūka arī otrajā trešdaļā, tomēr Latvijas valstsvienības pirmais numurs cīnījās nepaguris, glābjot komandu dažādās situācijas. Taču, kad bezspēcīgs bija arī 34 gadus vecais hokejists, talkā nāca veiksme - Krievija vairākumā izspēlēja kombināciju, kurai bija jānoslēdzas ar Maskavas "Dynamo" snaipera Maksima Pestuško metienu tukšos vārtus, taču uzbrucēju pievīla precizitāte.

Toties laukuma saimnieki iespēju skaitliskajā vairākumā nelaida garām. 32. minūtē pēc komandas kapteiņa Rodrigo Laviņa un Kaspara Saulieša piespēlēm Juris Upītis no diviem metriem pielika nūju un atjaunoja vienu vārtu pārsvaru latviešiem - 2:1. 22 gadus vecajam uzbrucējam tas bija pirmais rezultatīvais metiens dzimtenes labā.

Diemžēl Krievijai bija nepieciešama tikai pusotra minūte, lai atjaunotu neizšķirtu. Rupja kļūda uz aizsardzības zonas noveda pie Sergeja Širokova metiena Masaļska sargāto vārtu tuvajā stūrī. Turklāt četras sekundes pirms otrās trešdaļas noslēguma Krievija pirmo reizi izvirzījās vadībā. Pēc Iļjas Ņikuļina metiena un cīņas vārtu priekšā pie atlēkušās ripas tika Antons Gļinkins, panākdams 3:2 viesu labā.

Noslēdzošajās 20 minūtēs iniciatīva bija laukuma saimnieku rokās, trešdaļas ievadā no vārtu priekšas metienu izdarot Mārim Bičevskim. Sākotnēji Latvijai momentu bija vairāk nekā Krievijai, taču kliboja realizācija. Pēcāk lielisks bija Masaļskis, tiekot galā ar metieniem pēc sāncenšu pretuzbrukumiem un saglabājot Latvijas valstsvienību tikai viena precīza metiena attālumā.

39 sekundes pirms noslēguma latvieši tika pie skaitliskā vairākuma, tomēr laukuma saimnieku centieni atspēlēties beidzās ar neveiksmi - zaudējums ar 2:3, kas kļuva par trešo neveiksmi tikpat pārbaudes mačos. Mājinieku rindās labākais bija Masaļskis, bet Krievijas izlasē balvu nopelnīja Širokovs, pēc kura metiena pēdējo reizi tablo vēstīja par neizšķirtu.

Īpaši jāizceļ, ka Rodrigo Laviņš aizvadīja 218. maču Latvijas valstsvienības kreklā, kļūstot par izlases rekordistu. Pieredzējušais aizsargs pirmo reizi dzimteni pārstāvēja pirms 22 gadiem - 1992. gadā, kad norisinājās kvalifikācijas turnīrs par vietu C grupā.

Rītdien pulksten 17:00 komandas tiksies vēlreiz.

Vārti: 1:21 Bukarts (Jekimovs) 1:0, 11:38 Šipačovs (Varnakovs, Kaļiņins) 1:1, 31:34 Upītis (Saulietis, Laviņš, vair.) 2:1, 33:01 Širokovs (Pestuško) 2:2, 39:56 Gļinkins (Tihonovs, Ņikuļins) 2:3Soda minūtes: 8:8Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Aleksandrs Jerjomenko

Edgars Masaļskis (Ivars Punnenovs); Guntis Galviņš - Jēkabs Rēdlihs, Maksims Širokovs - Rodrigo Laviņš, Agris Saviels - Jānis Jaks, Artūrs Salija - Ēriks Ševčenko; Gints Meija - Andris Džeriņš - Mārtiņš Cipulis, Aleksejs Širokovs - Juris Štāls - Koba Jass, Roberts Jekimovs - Armands Bērziņš - Roberts Bukarts, Kaspars Saulietis - Māris Bičevskis - Juris Upītis.

Vārtsargi: Aleksandrs Jerjomenko (Dynamo M), Staņislavs Gaļimovs (Atlant), Andrejs Vasiļevskis (Salavat Yulaev)Aizsargi: Iļja Ņikuļins (Ak Bars), Jevgēņijs Medvedevs (Ak Bars), Deniss Deņisovs (CSKA), Ņikita Zaicevs (CSKA), Andrejs Mironovs (Dynamo M), Dmitrijs Kaļiņins (SKA), Maksims Čudinovs (SKA), Konstantīns Korņejevs (Ak Bars), Aleksandrs Kutuzovs (Sibir), Jegors Jakovļevs (Lokomotiv), Andrejs Zubarevs (Salavat Yulaev)Uzbrucēji: Jevgēņijs Dadonovs (Donbass), Iļja Zubovs (Admiral), Sergejs Kaļiņins (Avangard), Aleksandrs Burmistrovs (Ak Bars), Mihails Varnakovs (Ak Bars), Antons Glinkins (Traktor), Aleksandrs Svitovs (Ak Bars), Sergejs Širokovs (Avangard), Fjodors Malihins (Avtomobilist), Maksims Pestuško (Dynamo M), Nikolajs Prohorkins (CSKA), Vladimirs Galuzins (Torpedo), Envers Ļisins (CSKA), Vadims Šipačovs (SKA), Viktors Tihonovs (SKA), Sergejs Plotņikovs (Lokomotiv)