31.10.2017. 12:11

Oktobrī aizvadītajos piecos mačos Lisabonas "Benfica" piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, taču tieši pret "Manchester United", savā laukumā piekāpjoties ar 0:1. Vienīgos vārtus otrā puslaika vidū guva Markuss Rešfords, kurš izdarīja tālu soda sitienu, un mājinieku 18 gadus vecais vārtsargs Mile Svilars ar bumbu netika galā. Pēc mača viņš pārdzīvoja, tāpēc vārtsargu mierināt devās pat "United" uzbrucējs Romelu Lukaku.

"Pirmā spēle Čempionu līgā viņam bija liels pārbaudījums. Svilaram ir 18 gadu, taču tikai pasē, jo viņš ir ļoti nobriedis. Kļūdās ikviens spēlētājs, un viņš pēc situācijas izdarīja pareizos secinājumus. Viņš tic savām spējām. Svilaram priekšā ir spoža nākotne," sacīja Portugāles komandas galvenais treneris Rui Vitorija. Vārtsargs laboja Ikeram Kasiljasam piederošo rekordu, kļūstot par jaunāko, kurš sargājis vārtus Čempionu līgā.

"Spēlētāji uzskatīja, ka Maskavas CSKA un "Basel" apspēlēšana bija viegls uzdevums, kamēr pieveikt "Benfica" bija daudz grūtāk. Spēle varēja noslēgties ar 0:0 vai 1:1. Lisabonas komanda ir daudz labāka nekā pārējās vienības grupā – gan taktiski, gan meistarības ziņā," teica laukuma saimnieku galvenais treneris Žuzē Morinju. Viņš norādīja, ka "Benfica" pārāk ietekmējis pirmais zaudējums, tāpēc komanda iekritusi bedrē. "Noskatījos viņu maču pret CSKA atkārtojumā un vienalga nespēju saprast, kā "Benfica" pamanījās zaudēt."

Tāpat Morinju atklāja, ka galvenais mērķis pirms mājas spēles ir kvalificēties nākamajai kārtai. "Ar desmit punktiem pietiks. Protams, mūsu galvenais mērķis ir pirmā vieta grupā. Neizšķirts nebūs slikts rezultāts. Spēlēsim un skatīsimies, ko varēsim iegūt. Zinām, ka "Benfica" dosies laukumā ar mērķi uzvarēt, jo viņiem tā ir pēdējā iespēja cīnīties par izslēgšanas spēlēm. Mums priekšā būs smags mačs."

Lai garantētu vietu nākamajā kārtā, "Manchester United" šovakar jāuzvar un jācer, ka Maskavas CSKA neizcīnīs trīs punktus Bāzelē. Ja Anglijas komanda paņems punktu, tad jācer uz CSKA zaudējumu. Tālāk var tikt arī "Basel" – jāuzvar pašiem un jācer, ka "United" izvairīsies no neveiksmes. Šovakar vietu izslēgšanas spēlēs var garantēt arī Parīzes "Saint-Germain". Uzdevums ir šķietami vienkāršs – jāuzvar pašiem un jācer, ka Glāzgovas "Celtic" neuzvarēs Minhenes "Bayern". Ja uzvarēs gan PSG, gan "Bayern", tad labāko divnieks būs skaidrs jau pēc četrām kārtām.

Neimāra komanda trīs mačos iesitusi 12 vārtus, bet nav ielaidusi nevienus, tomēr "Anderlecht" galvenais treneris Heins Vanhazebruks Francijā ieradies kaujinieciskā noskaņojumā: "Neesam braukuši uz Parīzi, lai justos kā jēri pirms nokaušanas. Ja tā būtu, tad nemaz nebūtu braukuši – tad labāk paliktu mājās." Protams, PSG ir pārliecinoša favorīte, un to izdevās apliecināt arī izbraukuma mačā – Beļģijā tika svinēta uzvara ar 4:0.

Pastāv iespēja, ka laukuma saimniekiem nevarēs palīdzēt uzbrucējs Kilians Mbapē. "Viņš ir milzu talants, kurš pēc labas sezonas "Monaco" rindās turpina apliecināt savas prasmes arī Parīzē. Lai gan viņš ieradās par milzu naudu, kas bieži mēdz atstāt iespaidu uz jaunajiem futbolistiem. Ziniet, ja viņš nespēlēs, es nemaz nedusmošos," norādīja Vanhazebruks.

Parīzes "Saint-Germain" galvenais treneris Unajs Emerijs apstiprināja, ka vēl nav pieņēmis lēmumu, vai sūtīs Mbapē starta sastāvā. Vienlaikus viņš aizstāvēja uzbrucēju pret kritiķiem, kuri norāda, ka pēdējos mačos viņa sniegums ir pamatīgi krities. "Ir tikai normāli, ja kādā mačā viss nesanāk tā, kā plānots. Viņš ieradās pie mums, lai komandā pavadītu daudzus gadus un sasniegtu augstāku līmeni. Esmu apmierināts ar viņa sniegumu un redzu progresu."LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties