16.02.2015. 23:40
Šovakar tika aizvadīta pēdējā Anglijas kausa izcīņas astotdaļfināla cīņa, kurā "Manchester United" izbraukumā tikās ar trešās līgas klubu "Preston North End". Kaut arī mājinieki otrā puslaika sākumā izvirzījās vadībā, sensācija nenotika "Manchester United" uzvarēja ar rezultātu 3:1, iekļūstot FA kausa ceturtdaļfinālā, kurā 7. martā savā laukumā tiksies ar Londonas "Arsenal".

Neilgi pirms mača sākuma izlozē tika noskaidrots, ka šī pāra uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar Londonas "Arsenal". Luiss van Gāls, kā jau ierasts, laukumā sūtīja spēcīgu sastāvu un nekādi būtiskie eksperimenti netika veikti. Prestonas līdzjutēji bija iespēja klātienē vērot tadus "Manchester United" spēlētājus kā Anhels di Marija, Anders Erera, Davids De Heja, Deilijs Blinds, bet Veinam Rūnijam beidzot bija iespēja spēlēt tuvāk pretinieku vārtiem, darbojoties kopā ar Radamelu Falkao. Viesi diezgan ātri ieguva ievērojamu teritoriālo pārsvaru, izveidoja vairākus labus uzbrukumus, bet vārtsargam Torstenam Štukmanam īpaši daudz darba pirmajās minūtēs nebija.

Saimona Greisona vadītā "Preston North End", savu skatītāju priekšā, cīnījās aizsardzībā pašaizliedzīgi un organizēti, kā arī centās katrā izdevīgā brīdī aizskriet pretuzbrukumā. Savukārt mančestriešu rindās pirmajā puslaikā neapšaubāmi labākais spēlētājs bija di Marija, kurš paspēja gan atstrādāt aizsardzībā, gan piedalīties katrā komandas uzbrukumā, regulāri ar precīzām piespēlēm atrodot soda laukumā uzbrucējus. Diemžēl Rūnija un Falkao darbībām pietrūka precizitāte un komandas pirmajā puslaikā rezultātu neatklāja.

Bet tūlīt pēc pārtraukuma, kamēr viesi vēl acīmredzot pārdomāja trenera norādījumus, mājinieki 47. minūtē izveidoja labu uzbrukumu un izvirzījās vadībā, liekot uzgavilēt saviem skatītājiem. Džo Garners labi pacīnījās par bumbu pretinieka laukuma pusē, atspēlēja to kreisajā malā Skotam Leirdam, kurš ar neliela rikošeta palīdzība raidīja bumbu labajā vārtu stūrī (1:0). "Manchester United", protams, bija jāaktivizējas lai izkļūtu no apkaunojošās situācijas un vismaz izlīdzinātu rezultātu. 60. minūtē van Gāls veica maiņu, Falkao vietā sūtot Ešliju Jangu, kurš piecas minūtes vēlāk izdarīja rezultatīvu piespēle Ereram, pēc kā spānis raidīja bumbu kreisajā vārtu stūrī (1:1). Štukmans gan aktīvi protestēja par Rūnija pasīvās aizmugures traktēšanas pamatotību konkrētajā epizodē, tomēr tiesnesis vārtus ieskaitīja.

Lai arī mančestrieši turpināja uzbrukt vairāk, arī "Preston North End" spēlētāji negrasījās samierināties ar neizšķirtu, cenšoties nokļūt līdz De Hejas vārtiem. Tomēr 72. minūtē viesi izvirzījās vadībā, kad pēc Antonio Valensijas centrējuma Štukmans pirmo Maruana Felenī sitienu atvairīja, bet uz atkārtoti raidīto bumbu vairs reaģēt nespēja (1:2). Punktu "Manchester United" uzvarai pielika Rūnijs, 88. minūtē realizējot paša nopelnīto 11 metru soda sitienu un likvidējot jebkādas šaubas par uzvarētāju. Līdz ar to Anglijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā 7. martā Mančestras "United" savā "Old Trafford" tiksies ar Londonas "Arsenal".

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
West Brom - West Ham 4:0(2:0) Ideje 20'57' Morisons 42' Berahino 72'
Blackburn Rovers (2) – Stoke City 4:1(2:1) Kings 36'50'55' Gestede 45'(11m) - Kraučs 10'
Derby County (2) – Reading (2) 1:2(0:0) Bents 61' - Robsons-Kanu 53' Ajigbeni 82'
Crystal Palace - Liverpool 1:2(1:0) Kembels 15' - Staridžs 49' Lalana 58'
Aston Villa - Leicester 2:1(0:0) Bakuna 68' Sinklērs 89' - Kramaričs 90'
Bradford City (3) - Sunderland 2:0(1:0) O'Šī 3'(s.v.) Steds 61'
Arsenal - Middlesbrough (2) 2:0(2:0) Žirū 27'29'
Preston North End (3) – Man. United 1:3(0:0) Leirds 47' - Erera 65' Felenī 72' Rūnijs 88'

Izmantotie resursi:Football Statistics | Football Live Scores |...