16.11.2015. 09:27
Ungārijas futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtas atbildes spēlē svētdien savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzveica Norvēģiju, kvalificējoties finālturnīram.

Pirmajā spēlē ungāri bija pārāki ar 1:0, tādejādi divu maču summā viņi bija pārāki ar 3:1.

Spēles rezultātu 14.minūtē atklāja Ungārijas valstsvienības uzbrucējs Tamāšs Priškins. Saņemdams tālu piespēli viņš pa laukuma kreiso malu devās soda laukuma virzienā, kur apmānīja divus Norvēģijas spēlētājus un skaisti raidīja bumbu vārtos.

Turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja Norvēģijas futbolisti, taču pirmajā puslaikā izlīdzinājumu panākt viņiem neizdevās. Arī otrajā puslaikā viesi vairāk dominēja laukumā, tomēr rezultatīvi noslēgt uzbrukumus viņi nespēja.

Pie tam septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām norvēģu pussargs Markus Henriksens raidīja bumbu savos vārtos. Tiesa, četras minūtes vēlāk viņš savu kļūdu laboja un vienus vārtus atguva. Tomēr uzvaru ar 2:1 izcīnīja ungāri, kuri nodrošināja ceļazīmi uz nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

Iepriekšējo reizi Ungārija spēlēja finālturnīrā pirms 33 gadiem, kad izcīnīja ceturto vietu.

Jau vēstīts, ka piektdien "play-off" kārtas pirmajā spēlē Bosnija un Hercegovina savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Īriju. Savukārt sestdien Ukraina savā laukumā ar 2:0 pieveica Slovēniju, bet zviedri savu skatītāju priekšā ar 2:1 pārspēja Dāniju. Pirmdien Īrija viesosie pie bosniešiem, bet otrdien Slovēnija savā laukumā uzņems Ukrainu, kamēr dāņi viesos lūkos atspēlēties pret Zviedriju.

Nākamā gada finālturnīrā sev vietu nodrošinājušas Anglija, Čehija, Austrija, Spānija, Šveice, Itālija, Beļģija, Vācija, Polija, Krievija, Portugāle, Rumānija, Horvātija, Turcija, Ungārija, mājiniece Francija, kā arī finālsacensību debitantes - Islande, Ziemeļīrija, Velsa, Slovākija un Albānija.

Potenciālo apakšgrupu grozu izloze notiks 12.decembrī Parīzē. Komandas noteiktas pēc to rezultātiem 2012.gada Eiropas čempionāta un 2014.gada Pasaules kausa atlases ciklos, kā arī šajā kvalifikācijas turnīrā. Pirmajā grozā bez mājinieces Francijas un pašreizējās čempiones Spānijas iekļuvušas arī Pasaules kausa īpašniece Vācija, Latvijas pretiniece 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā Portugāle un Beļģija.

Kā zināms, arī Ungārija ir Latvijas izlases pretiniece 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Otrajā grozā būs Itālija, Krievija, Šveice, Austrija un Horvātija, kā arī, visticamāk, Čehija, bet tas oficiāli noskaidrosies pēc "play-off" kārtas.

Pilnīgi oficiāli zināms, ka ceturtajā grozā izlozē nokļūs četras finālturnīra debitantes Islande, Velsa, Albānija un Ziemeļīrija, kā arī divas no komandām, kas piedalīsies pārspēlēs. Savukārt trešajā grozā pēc pašreizējā sadalījuma būs Polija, Rumānija, Slovākija un Turcija, kā arī divas "play-off" dalībnieces, tomēr pozīcijas tajā vēl var mainīties.

Kā zināms, Latvija palika A apakšgrupas pēdējā, sestajā, vietā, desmit mačos piecreiz cīnoties neizšķirti un piecas reizes piedzīvojot neveiksmi.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.