18.05.2015. 07:08
Finālturnīra saimniece Madrides Real no Spānijas ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā finālspēlē svētdien ar rezultātu 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13) uzvarēja Grieķijas klubu Pireju Olympiacos.Madrides klubs ir...

Madrides klubs ir titulētākais Eiropas spēcīgākā klubu turnīra vēsturē, par čempionu kļūstot devīto reizi. Tas gan noticis pirmoreiz kopš 1995.gada.

Aizvadītajā mačā pirmos četrus punktus guva Real basketbolisti, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā sekmīgāk nospēlēja Olympiacos un pēc desmit minūtēm bija priekšā ar 19:15. Otrās ceturtdaļas ievadā Pireju klubs guva vēl divus punktus, tomēr Real ātri vien deficītu likvidēja un cīņa ritēja punkts punkta. Četras minūtes pirms puslaika beigām lietuvietis Jons Mačulis ar otro tālmetienu īsā laikā atguva vadību Real, ko tā noturēja līdz puslaika beigām, noslēdzot to ar 35:28.

Otrā puslaika ievadā Rūdijs Fernandess ar tālmetienu pirmoreiz panāca vairāk nekā desmit punktu pārsvaru Real vienībai (40:29), tomēr Olympiacos guva nākamos 12 punktus un uz brīdi atguva vadību. Līdz trešās ceturtdaļas beigām gan Real atjaunoja vadību ar 53:46 un arī pēdējā ceturtdaļā turēja drošu pārsvaru, gūstot panākumu.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija uzbrūkošais amerikāņu aizsargs ar Azerbaidžānas pasi Džeisijs Kerols, bet pa 12 punktiem iemeta Serhio Ļuļs un Andress Nočioni. Tikmēr Olympiacos sastāvā ar 17 punktiem atzīmējās Mets Lojeskis.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts Nočioni.

Zīmīgi, ka iepriekšējo reizi, kad Real triumfēja sacensībās, par vērtīgāko sacensību spēlētāju kļuva lietuvietis Arvīds Sabonis.

Tikmēr Olympiacos šajā turnīrā uzvarējuši 1997., 2012. un 2013.gadā.

Mačā par trešo vietu Krievijas čempione Maskavas CSKA pamanījās izlaist gandrīz 30 punktu deficītu, tomēr izcīnīja uzvaru, ar 86:80 (27:13, 21:11, 18:31, 20:25) apspēlējot Turcijas klubu Stambulas Fenerbahce Ulker.