20.11.2013. 20:42
Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" Eiropas kausa turnīra otrā apļa pirmajā spēlē izbraukumā ar 77:70 (19:17, 22:21, 19:15, 17:17) uzvarēja Maķedonijas spēcīgāko klubu Skopjes "Aerodrom", tiekot pie trešā panākuma G grupā.

Rezultatīvākais ar 16 punktiem un 7 atlēkušajām bumbām uzvarētājiem Kenans Bajramovičs, tāpat 14 punkti, 8 rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas Dī Braunam. Pa 14 punktiem guva arī Artūrs Strēlnieks (3p 4/7) un Entveins Robinsns, kuram arī 9 atlēkušās. Skopjes komandu no zaudējuma neglāba pat Damjana Stojanovska 22 gūtie punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Spēli pārliecinošāk sāka rīdzinieki, izvirzoties vadībā ar 5:0 un 12:5, tomēr Aerodrom ar kopējām pūlēm bija sekmīgi uzbrukumos, izvirzoties vadībā ar 15:14. Pirmo ceturtdaļu ar precīzu metienu pēdējās sekundēs noslēdza VEF Rīga bosniešu uzbrucējs Kenans Bajramovičs - 19:17 Latvijas čempionu labā. Arī otrajā ceturtdaļā spēle ritēja praktiski punkts punktā, Latvijas klubam brīžiem nedaudz atraujoties. Otrajās 10 minūtēs pārsvars tika palielināts vēl par vienu punktu, lielajā atpūtā dodoties ar 41:38 viesu labā uz tablo.

Trešās ceturtdaļas sākumā VEF nedaudz atrāvās (47:41, 54:44), lielā mērā pateicoties Bajramoviča sekmēm uzbrukumā. Tiesa, mājinieki īsā brīdī 10 punktu deficītu sadeldēja uz pusi, pēc tam pietuvojoties līdz pat trim punktiem (51:54), tomēr pirms izšķirošajām 10 minūtēm vefieši ieguva septiņu punktu pārsvaru - 60:53.

Ceturtā ceturtdaļa vefiešiem sākās neveiksmīgi, jo drīz vien mājinieki pietuvojās līdz -1 (59:60), neko nemainīja arī Ramūna Butauta pieprasītais pārtraukums. Brīdi vēlāk jau neizšķirts (62:62), bet jāspēlē vēl piecarpus minūtes. Tad īstā brīdī atvērās Rīgas uzbrukums, Niksam un Robinsonam gūstot piecus punktus pēc kārtas, bet pārtraukumu jau pieprasa mājinieku galvenais treneris. Pēc tā divi Bajramoviča soda metieni un komandas turpināja cīnīties par uzvaru. Minūti līdz pamatlaika beigām +7 vefiešiem (77:70) un ar šādu rezultātu mačs arī noslēdzās.

Kā zināms, pirmā riņķa spēlē "VEF Rīga" savā laukumā bija pārāki ar 80:71.

Turpinājumā ar 67:62 tā viesos uzvarēja arī Igaunijas spēcīgāko komandu Tallinas "Kalev"/"Cramo" ar latvieti Armandu Šķēli ierindā, vēlāk ar 73:94 Rīgā zaudēja Haifas "Maccabi" komandai, kas pērn negaidīti triumfēja Izraēlas čempionātā, bet pēcāk savā laukumā ar 68:86 pārliecinoši zaudēja Krievijas komandai Kazaņas "Unics".

Savukārt pirmais aplis aizvadītajā nedēļā tika noslēgts ar zaudējumu 64:83 pret Turcijas klubu Bandirmas "Banvit", kuru pārstāv bijušais rīdzinieku leģionārs Ērls Roulends.

Kā zināms, "VEF Rīga" iepriekšējā nedēļā paziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar lietuvieti Tomu Delininkaiti, kā arī neatbilstošā snieguma dēļ daļai basketbolistu iesaldētas algas.

Aizvadītajā nedēļā kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups izteicās, ka leģionāriem Denjelam Braunam un Entveinam Robinsonam katra spēle var būt kā pēdējā, jo pēdējo maču laikā sniegums no viņu puses nav bijis apmierinošs.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas čempioni pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, savā laukumā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) spēlē ar 80:77 uzvarot Samāras "Krasnije kriļja" komandu no Krievijas.