14.12.2017. 14:45

Šī cīņa Usikam būs grūtāka, salīdzinot ar ceturtdaļfinālu pret Marko Huku? "Daudz grūtāka. Šaša ir gudrs un viltīgs, to jau var pateikt pēc viņa izskata. Huku izvēlējās, jo ļoti labi zināja, ko dara. Šaša izvēlējās pretinieku, labi zinot, ka uzvarēs un pats izskatīsies teicami. Hukam bija atvēlēta upurējamā auna loma, kuru viņš izpildīja spīdoši," norāda Aleksandrs Beļeņkijs. "Briedis ir pavisam kas cits. Usiks viņu neizvēlētos, jo cīņā pret viņu ir grūti izskatīties labi, Briedis nav ļoti saprotams. Jā, [ceturtdaļfinālā] aizvadīja viduvēju cīņu pret Maiku Peresu, taču tāda līmeņa bokseri reti aizvada divas neveiksmīgas cīņas pēc kārtas. Ja iepriekšējais mačs Mairim bija neveiksmīgs, tad pret Usiku viņš būs uz viļņa. Gaidāma ļoti interesanta cīņa. Ticu Šašas uzvarai, taču garantēt to nevar neviens."

Kādas stiprās puses Briedis varētu parādīt Usikam? "Briedis darbojas no aizsardzības, "lasot" pretinieku. Ar tādu kauties ir ļoti neērti. Viņš tevi izskaitļo kā kompjūters un tūlīt pat kaut ko tev sagatavo, šādas prasmes ir arī Usikam. Bez tam Mairis ir ļoti sitošs - neviens nav aizmirsis kā sabruka Manuels Čars. Briedis ir viltīgs un gudrs bokseris, ļoti tehnisks. Rokas kā "šlagbaums". Viņa rokas ir garākas nekā Usikam, jo īsāks augumā. Latvietis ļoti labi "lasa" pretinieku", prot izturēt, var gaidīt savu momentu kaut 11 raundus. Usikam tā būs ļoti grūta cīņa, viņš pats to lieliski saprot," saka boksa speciālists.

Pasaules boksa Supersērijas galvenais favorīts ir ukrainis. "Briedis ir ļoti bīstams biedrs. Bet visi supersērijā palikušie ir ļoti bīstami. Uzskatu, ka Usiks ir favorīts. Ja man dotu 100%, tad starp četriem pusfinālistiem tos sadalītu šādi - Usikam 40, pārējiem pa 20%. Pret jebkuru no viņiem Usika iespējas ir divas reizes lielākas. Tas ir turnīrs, tāpēc attiecība 40 pret 60. Tiem trijiem kopā iespējas ir nedaudz lielākas nekā Usikam vienam," spriež eksperts.

Mačs notiks Rīgā, kā tur varētu būt? "Tagadējie latvieši ir ļoti mierīgi un labvēlīgi ļaudis. Jā, viņi ļoti mīl Briedi, viņš tur ir vienīgā zvaigzne. Taču Šaša pāris reižu pasmaidīs, kaut ko pateiks un viss būs normāli. Kad viņš kaut kur ierodas uz maču, vietējie līdzjutēji ir noskaņoti pret, tomēr Usiku nav iespējams nemīlēt. Viņš izturas dabiski, neko nespēlē un netēlo, smaids viņam nav "pielīmēts", tas nāk no sirds. Neviens tur viņu neienīdīs. Viņš pieradis kauties svešumā."

Izmantotie resursi:xsport.ua



Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties