06.08.2015. 18:43
Ukrainas Basketbola federācijas prezidents Mihails Brodskis atklājis, ka organizācija pieteikusies kļūt par vienas nākamā, 2017. gada Eiropas čempionāta grupas turnīra rīkotāju. Ukraiņi gatavi uz ņemt turnīru galvaspilsētā Kijevā.

Sākotnēji Ukrainai bija paredzēta šoruden gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra rīkošana, tomēr 2014. gada jūnijā FIBA lēma, ka politiskās situācijas un drošības apsvērumu dēļ Ukraina nerīkos čempionātu. Tādā veidā Latvija tika pie iespējas rīkot vienas grupas turnīru. Grupas tiks izspēlētas arī Vācijā un Horvātijā, kā arī Francijā, kur vēlāk norisināsies arī izslēgšanas turnīrs un tiks kronēti čempioni.

Ukraina nav gatava rīkot visu finālturnīru viena pati arī 2017. gadā, tomēr uzņemt vienu grupu ukraiņi labprāt vēlētos. Brodskis atklājis, ka federācija nosūtījusi pieteikumu FIBA un tagad atliek gaidīt atbildi.

Kā potenciālās "EuroBasket 2017" organizētājas tik minētas arī Polija, Izraēla, Apvienotā Karaliste, bet kopā turnīru gatavas rīkot Serbija, Maķedonija un Bulgārija. Arī Latvija izteikusi iespēju piedalīties organizēšanā kopā ar Lietuvu, Igauniju un Somiju.

Sākot ar 2017. gadu, Eiropas čempionāta finālturnīri tiks rīkoti reizi četros gados, nevis reizi divos, kā tas bijis līdz šim.

Izmantotie resursi:Новости спорта: футбол, хоккей, бокс,...Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties