19.06.2012. 14:23

Pēdējās grupu turnīra spēles šajā Eiropas čempionātā tiks aizvadītas otrdien. D grupas trešajā kārtā Ukraina centīsies aizstāvēt turnīra mājinieču godu un iekļūt ceturtdaļfinālā. Otrai rīkotājvalstij Polijai tas neizdevās. Grūti solās būt arī ukraiņiem, jo pretī stāsies tradicionālie favorīti angļi.

Iekļūšanai ceturtdaļfinālā Ukrainai derēs tikai uzvara, kura Doņeckā līdz šim vēl ne reizes nav izcīnīta. Pēc sekmīgas debijas Eiropas čempionāta finālturnīrā ar 2:1 uzvaru pār zviedriem Ukrainas izlases nometnē iezagās pašpārliecinātība. Viņu galvenais treneris Oļegs Blohins pat izteicies, ka daži jaunie futbolisti pēc zviedru «noliekšanas» sākuši justies teju kā čempioni. Taču bezzobainais zaudējums ar 0:2 Francijai, jādomā, būs šādas ilūzijas izgaisinājis.

Ukrainas mediji bija sašutuši par savas valstsvienības nepietiekamo agresivitāti uzbrukumā spēlē pret Franciju, bet ukraiņu līderis Anatolijs Timoščuks uzskata, ka bija labāk jānospēlē aizsardzībā. «Mums jāspēlē kompaktāk, iespējams, jākontrolē bumba savā laukuma pusē un jādodas pretuzbrukumos. Anglija ir spēcīga komanda, bet domāju, ka pret viņiem spēlēt vieglāk nekā pret Franciju,» teica Minhenes Bayern balsta pussargs.

Francijai un Anglijai pietiek ar neizšķirtu, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Nav izslēgts, ka abu favorītkomandu aktivitāti uzbrukumā ietekmēs C grupas iznākums. Neviens nevēlas ceturtdaļfinālā tikties pret Spāniju... Francijas un Anglijas vietu var izšķirt vārtu attiecība.