20.09.2013. 23:40
Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) klubu finansu kontroles komiteja par nenokārtotiem parādiem apturējusi naudas prēmiju izmaksu par dalību Eiropas līgā un Čempionu līgā sešiem klubiem, tostarp Latvijas čempionāta līderei "Skonto".

UEFA noteikumi paredz, ka, lai saņemtu naudas prēmijas par dalību Eirokausu turnīros, klubiem nedrīkst būt parādu t.sk. par spēlētāju pārejām, algām un nodokļiem. Seši klubi, kas ir UEFA nosauktajā parādnieku sarakstā ir "Skonto" (Latvija), "Astra Ploieşti " (Rumānija), "Metalurh Donetsk" (Ukraina), "HNK Hajduk Split" (Horvātija), "HŠK Zrinjski" (Bosnija un Hercegovina) un "Trabzonspor" (Turcija).

Vēl 25, iespējams, finanšu problēmās nonākušus klubus, kuri netiek nosaukti, UEFA aicinājusi sniegt papildu informāciju. Kopumā 31 klubam līdz 30.septembrim dots laiks atrisināt situāciju.

Kā ziņo UEFA, tad 2011.gadā klubiem bijuši nenokārtoti parādi 57 miljoni eiro apmērā, kamēr šogad šis skaitlis ir tikai deviņi miljoni.

"Skonto" direktors Askolds Uldriķis sarunā ar portālu lsm.lv atklājis, ka lielāko daļu parāda veido saistības ar Valsts Ieņēmumu dienestu (VID). Vairāku gadu garumā iekrājies parāds šobrīd tiek nomaksāts pēc saskaņota grafika. Uldriķis norādīja, ka ir arī nelieli parādi par spēlētājiem, taču pauda uzskatu, ka visas saistības tiks nokārtotas un lieta tiks atrisināta veiksmīgi.

Izmantotie resursi:The official website for European football –...Aktuāli / Latvijas Sabiedriskie MedijiBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties