22.04.2015. 00:01
UEFA Čempionu līgas futbolā pusfinālu kā pirmās otrdien sasniedza Vācijas komanda Minhenes "Bayern" un "Barcelona" no Spānijas."Bayern" ceturtdaļfināla atbildes spēlē savā laukumā ar 6:1 (5:0) sagrāva Portugāles klubu "Porto", divu spēļu...

"Bayern" ceturtdaļfināla atbildes spēlē savā laukumā ar 6:1 (5:0) sagrāva Portugāles klubu "Porto", divu spēļu summā triumfējot ar 7:4.

Priekšvakars pirms šīs cīņas bija intrigas pilns, jo pirms nedēļas "Porto" savā laukumā bija pārāki ar 3:1, kas nozīmēja, ka "Bayern" pamatīgi jānopūlas, lai divu spēļu summā sasniegtu pusfinālu.

Tomēr atbildes cīņai Minhenes komandas futbolisti bija noskaņojušies pamatīgi, pirmā puslaika laikā pretinieku vārtos sasitot piecas bumbas un tikpat kā dzēšot pretinieku izredzes uz panākumu divu spēļu summā.

Mača rezultātu 14.minūtē atklāja "Bayern" kluba spānis Tjagu Alkantara, bet septiņas minūtes vēlāk viņam piebalsoja Žeroms Boatengs. Tikai dažas minūtes vēlāk Polijas uzbrucējs Roberts Levandovskis panāca jau 3:0, bet 36.minūtē Tomass Millers guva vēl vienus vārtus Minhenes kluba labā. Šie viņam bija 27.vārti savā UEFA Čempionu līgas karjerā, kas viņam ļāvis kļūt par visu laiku rezultatīvāko vācieti šajā turnīrā.

Savukārt četras minūtes vēlāk Levandovskis ar saviem otrajiem vārtiem šajā mačā panāca jau 5:0 par labu "Bayern".

Līdz ar to "Bayern" izdevies uzstādīt jaunu UEFA Čempionu līgas rekordu - tas kļuvis par pirmo klubu šī turnīra izslēgšanas spēļu vēsturē, kas pirmā puslaika laikā spējis gūt piecus vārtus.

"Porto" futbolistiem gan otrajā puslaikā izdevās gūt goda vārtus, kad 73.minūtē izcēlās Džeksons Martiness. Zīmīgi, ka šis bija tikai pirmais sitiens pa "Bayern" vārtiem šajā mačā.

Tiesa, divas minūtes līdz pamatlaika beigām "Bayern" guva arī sestos vārtus, kad izcēlās pieredzējušais spāņu pussargs Ksavi Alonso.

"Porto" 1987.gadā apbēdināja Minhenes komandu Eiropas kausa finālā, triumfējot ar 2:1. Papildus tam "Porto" šajā turnīrā triumfēja arī 2004.gadā. Kopš tās reizes šai komandai tā arī nav izdevies iekļūt pat UEFA Čempionu līgas pusfinālā, kamēr "Bayern" tas padevies jau ceturto gadus pēc kārtas.

Pusfinālā arī Barcelona

UEFA Čempionu pusfinālu otrdien izdevies sasniegt arī Spānijas grandam "Barcelona", kas ceturtdaļfināla atbildes mačā savā laukumā ar 2:0 (2:0) apspēlēja Francijas čempionus Parīzes "Saint-Germain" (PSG), divus maču summā triumfējot ar pārliecinošo 5:1.

Atbildes duelī "Barcelona" izvirzījās vadībā jau cīņas 14.minūtē, kad vārtus guva brazīliešu uzbrucējs Neimars. Zīmīgi, ka šie bija Spānijas granda 1000.vārti tā Eirokausu vēsturē. Tāpat brazīlietim izdevies kļūt par pirmo UEFA Čempionu līgas futbolistu, kurš vienas sezonas laikā katrā no četriem mačiem pret vienu un to pašu pretinieku iesitis vismaz vienus vārtus.

Pēc 20 minūtēm Neimars guva arī savus otros vārtus šajā mačā, ļaujot Barcelona klubam jau justies droši par tā iekļūšanu pusfinālā.

Cīņas turpinājumā PSG vienībai tā arī neizdevās radīt intrigu šajā duelī, kā rezultātā tai otrdien nācās noslēgt savu UEFA Čempionu līgas sezonu.

Zīmīgi, ka šajā mačā pieredzējušais "Barcelona" pussargs Ksavi Ernandess aizvadīja savu 148.maču UEFA Čempionu līgā, 53.cīņu šī turnīra izslēgšanas spēlēs un 170.dueli Eirokausos kopumā, kas visi ir jauni rekordi.

Pirmajā mačā "Barcelona" svinēja uzvaru izbraukumā ar rezultātu 3:1, sperot platu soli pretim pusfināla sasniegšanai.

Vēl divi pusfināla dalībnieki tiks noskaidroti trešdien. Pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināla atkārtojuma Spānijas galvaspilsētas klubu "Atletico" un "Real" duelis pirmajā mačā noslēdzās 0:0, bet Itālijas čempione Turīnas "Juventus" pirmajā spēlē savā laukumā ar 1:0 pārspēja Francijas čempionāta komandu "Monaco".

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana