23.09.2013. 18:22
Toskānas reģionā Itālijā aizvadīta otrā diena riteņbraukšanas čempionātā. Vispirms individuālajā braucienā sacentās juniores, bet pēc tam uz starta U23 vecuma grupā devās vīri. Latvijas pārstāvji Andžs Flaksis un Andris Vosekalns ierindojās attiecīgi 40 un 47.vietā.

Latvijas U23 riteņbraucējus nepilnus 43 kilometrus garajā individuālajā braucienā pārstāvēja Andžs Flaksis, kurš šogad tieši individuālajā braucienā kļuva par Latvijas čempionu, un Andris Vosekalns. Pirmais trasē devās alūksnietis, kurš finišā bija piektais no tobrīd septiņiem distanci pabeigušajiem sportistiem.

Vēlāk distancē devās arī Flaksis, kurš pēc pirmās atzīmes no visiem dalībniekiem ieņēma 27.vietu, bet pēc otrās atzīmes bija 36.pozīcijā. Distanci Flaksis veica 54 minūtēs un desmit sekundēs, kas bija par 38 sekundēm ātrāk nekā Vosekalns un par četrām minūtēm un 20 sekundēm lēnāk nekā uzvarētājs Deimians Housons. Aiz austrālieša palika francūzis Joans Pajo un dānis Lase Hansens, kuri atpalika attiecīgi par 57 un 70 sekundēm.

No Baltijas riteņbraucējiem piedalījās arī divi lietuvieši un viens igaunis. Lietuvietis Židrūns Savicks ieņēma 42.vietu, igaunis Endriks Puntso finišā bija 53., bet otrs lietuvietis Pauļus Šiškevičs iegva 65.vietu.

Svētdien jau norisinājās komandu sacensības. Vīriešu konkurencē dramatisku uzvaru izcīnīja Latvijas sporta ārsta Alda Cīruļa pārstāvētā "Omega Pharma Quickstep" komanda, kas tikai par 0,8 sekundēm pārspēja Austrālijas vienību "Orica Greenedge". Tikmēr trešo vietu ieguva britu "Sky - Procycling" ar šī gada "Tour de France" uzvarētāju Krisu Frūmu sastāvā. Sieviešu komandu braucienā čempionāta zelta medaļas ieguva ASV vienība "Specialized Lululuemon".

Elites grupā vīriem Latviju pārstāvēs trīs sportisti – Aleksejs Saramotins, Andris Smirnovs un Viesturs Lukševics. Junioru konkurencē startēs Andrejs Podāns, Kārlis Jirgensons un Raivis Sarkans. Sieviešu elitē, pēc vairāku gadu pārtraukuma, Latviju pārstāvēs Vita Heine. Tikmēr U23 grupā vīriešiem, bez jau minētajiem Flakša un Vosekalna, startēs arī Krists Neilands, Emīls Liepiņš un Toms Skujiņš.

Datums Disciplīnā Latvijas Sportisti
23.09 . Individuālais brauciens U23 grupā Andžs Flaksis Andris Vosekalns
24.09 . Individuālais brauciens junioriem Andrejs Podāns Raivis Sarkans
24.09 . Individuālais brauciens sieviešu elitē Vita Heine
25.09 . Individuālais brauciens vīru elite Aleksejs Saramotins
27.09 . Grupas brauciens U23 grupā Toms Skujiņš Andžs Flaksis Krists Neilands Andris Vosekalns Emīls Liepiņš
28.09 . Grupas brauciens junioriem Andrejs Podāns Kārlis Jirgensons Raivis Sarkans