31.05.2015. 09:24
Jaunzēlandē notiekošajā U20 Pasaules kausa izcīņā futbolā aizvadītas pirmās spēles arī C un D apakšgrupās. Pārliecinošāko uzvaru svinēja Portugāle, kas ar 3:0 sakāva Senegālu, bet pārsteidzošāko panākumu izcīnīja Mali, kas ar 2:0 pieveica meksikāņus.

Interesantākie notikumi risinājās D grupas spēlē starp Meksikas U20 un Mali U20 izlasēm. Pirmais puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet otrajā puslaikā sākās sarkano kartīšu birums. 56. minūtē par pārkāpumu laukuma vidusdaļā otro brīdinājumu piecu minūšu laikā nopelnīja Mali spēlētājs Amidū Maigā, bet Meksika vairākuma vietā ātri vien palika mazākumā – 65. un 66. minūtē pa sarkanajai kartītei nopelnīja Djego Gama un Oskars Bernals.

Pirmie vārti tika gūti 76. minūtē, kad Mali izpildīja standartsituāciju no kreisās malas un "Lille" pussargs Adama Traorē pēc centrējuma precīzi sita ar galvu (1:0). Djedonē Gbakls pēc trim minūtēm ar sitienu apakšējā vārtu stūrī dubultoja Mali pārsvaru (2:0). Otrā D grupas spēlē Urugvaja ar 1:0 pārspēja serbus. 57. minūtē vienīgos vārtus guva Gastons Pereiro.

C apakšgrupā pagaidām pārliecinošāko uzvaru visā turnīrā svinēja Portugāle, kuras jaunieši ar 3:0 apspēlēja Senegālu. Interesanti, ka portugāļu vārtus guva spēles 1., 90. un 90.+2 minūtē un pa vārtiem guva visu trīs Portugāles lielo grandu dublieru spēlētāji – Želsons Martinšs ("Sporting II"), Andrē Silva ("Porto II") un Nunu Santušs ("Benfica II"). Trīs punktus izcīnīja arī Kolumbija, kas ar 1:0 pārspēja Kataru. Vienīgos vārtus 24. minūtē guva Londonas "Chelsea" piederošais Hoao Rodrigess.

Turnīrā piedalās 24 komandas, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Pēc viena apļa izspēles katras apakšgrupas divas labākās izlases, kā arī četras no sešām labākajām trešo vietu ieguvējām kvalificēsies astotdaļfinālam. Pirms diviem gadiem Turcijā zelta godalgas izcīnīja Francijas U20 izlase, kas finālā pendelēs pārspēja Urugvajas vienaudžus.